11:36 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Lavoriškių kelio poste susidurta su mėginimu kontrabandą gabenti, prisidengus šunimis

  VILNIUS, rugpjūčio 3 – Sputnik. Patikrinę iš Baltarusijos įvažiavusį automobilį, pareigūnai keturkojų voljeruose, po šunimis, aptiko beveik 21 tūkst. eurų vertės nelegalių rūkalų.

  Ketvirtadienį, rugpjūčio 1 dieną, į Lavoriškių kelio postą automobiliu "Mercedes-Benz Viano" atvyko du Rusijos piliečiai G. Y. ir V. K. Muitinės pareigūnams jie pasisakė vykstantys į šunų parodą Belgijoje ir ten vežantys keturis savo augintinius – rusų juoduosius terjerus.

  Tačiau patikrinę automobilį, pareigūnai vežamų šunų voljeruose, po šunimis, rado 6 517 pakelių baltarusiškų cigarečių, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 20 988 eurų.

  Rūkalai buvo sulaikyti, pareigūnai pasirūpino, kad ne savo noru kontrabandos priedanga tapę keturkojai, kuriems iš pažiūros jau grėsė perkaitimas, nenukentėtų.

  Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

  Rusijos piliečiai po apklausos vėliau buvo paleisti, skyrus kardomąją priemonę – piniginį užstatą. Taigi, tiek šeimininkai, tiek jų augintiniai vis dėlto turėjo suspėti į Belgijoje vykstančią parodą. Tačiau mėginimas nelegaliai pasipelnyti Rusijos piliečiams gali kainuoti brangiai – jiems gresia iki 9 tūkst. eurų bauda.

  Muitinės pareigūnai tvirtina, bent Lavoriškių kelio poste pirmą sykį susiduriantys su tokiu įžūliu mėginimu, prisidengiant savo augintiniais gabenti nelegalias cigaretes.

  Dar šia tema

  Pasieniečiams įkliuvo futbolo "sirgaliai" su suklastotais dokumentais
  Lenkas bandė neteisėtai įvežti į Lietuvą 22 tonas dyzelinio kuro

  Svarbiausios temos