23:57 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  106

  Specialiųjų tyrimų tarnyba išanalizavo, kaip vyksta valstybinės kalbos egzaminas užsieniečiams, kurie nori gauti leidimą nuolat gyventi respublikoje, ir liko nepatenkinta

  VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) korupcijos prevencijos specialistai atliko antikorupcinį vertinimą dėl valstybinės kalbos mokėjimo ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminavimo asmenims, siekiantiems įgyti Lietuvos Respublikos pilietybę ar gauti leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, praneša STT spaudos tarnyba. 

  Analizės metu pastebėta, kad nėra aišku, iš kokių asmenų turėtų būti sudaroma Valstybinės kalbos mokėjimo ir Konstitucijos pagrindų egzaminų kvalifikavimo komisija, nenustatytas Komisijos rotacijos principas. Siekiant skaidrios ir objektyvios Komisijos veiklos, pasiūlyta nustatyti nepriekaištingos reputacijos reikalavimus Komisijos nariams ir Komisijų narių rotaciją, pagal kurią tas pats asmuo negalėtų būti įtraukiamas į toje pačioje savivaldybėje formuojamos Komisijos sudėtį, pavyzdžiui, daugiau kaip du kartus iš eilės.

  STT korupcijos prevencijos specialistai taip pat pasiūlė apsvarstyti galimybę suteikti migracijos padalinių darbuotojams teisines priemones inicijuoti užsieniečio pateiktų dokumentų, patvirtinančių valstybinės kalbos mokėjimo ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminų išlaikymo faktą, teisėtumo patikrinimą. Taip pat inicijuoti pakartotinį užsieniečio valstybinės kalbos mokėjimo ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų žinojimo vertinimą, esant kitai Komisijos sudėčiai arba dalyvaujant migracijos padalinio darbuotojui.

  STT ir anksčiau yra skyrusi dėmesį korupcijos apraiškų dėl leidimų gyventi Lietuvoje užsieniečiams išdavimo mažinimui. 2013 metais buvo atlikta korupcijos rizikos analizė Migracijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos veiklos srityse. Šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, sudarant galimybę užsieniečiams neteisėtai legalizuoti savo buvimą Lietuvoje.

  Nuo 2014 metų STT tirtose bylose, vienuolika asmenų buvo kaltinami prekyba poveikiu, išduodant leidimus užsienio šalių piliečiams laikinai gyventi Lietuvoje.

  Dar šia tema

  STT tiria schemą, leidžiančią užsieniečiams neteisėtai gyventi Lietuvoje
  Studijas baigę užsieniečiai galės likti Lietuvoje dar metams
  Tegai:
  leidimas nuolat gyventi, Konstitucija, migracija, lietuvių kalba, egzaminas, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Lietuva

  Svarbiausios temos