13:25 2020 Gegužės 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  118

  Pareigūno statuso neteks iki šiol antpečius nešioję, tačiau tik dokumentų valdymu ar personalo administravimu, viešųjų pirkimų atlikimu ar įstaigų patalpų ir turto priežiūra užsiimantys darbuotojai, be to, gydytojai, psichologai ir buhalteriai

  VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Nuo šių metų gruodžio 1 dienos keli šimtai bausmių vykdymo sistemoje dirbančių statutinių pareigūnų, kurių darbas nėra susijęs su nuteistųjų priežiūra, taps karjeros valstybės tarnautojais arba pagal darbo sutartį dirbančiais darbuotojais, praneša Teisingumo ministerijos spaudos tarnyba. 

  Tai numatyta prieš kelias dienas pasirašytame teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus įsakyme.

  "Nuo Naujųjų mietų įsigalioja bendras Vidaus tarnybos statutas, kuris bus taikomas ir bausmių vykdymo sistemoje dirbantiems pareigūnams. Naujajame Statute tiksliai nurodyta statutinio pareigūno sąvoka, todėl dalis įkalinimo įstaigose dirbančių statutinių pareigūnų nebebus statutiniai", — teigia Jankevičius. 

  Valstybės tarnautojais taps asmenys, kurių darbas susijęs su įstaigų vidaus administravimu, ūkiniu ar techniniu aptarnavimu ar panašiai. 

  Teisingumo ministerijos skaičiavimais, tokia pertvarka gali paliesti apie du šimtus darbuotojų, dirbančių Kalėjimų departamente, įkalinimo įstaigose ir Kalėjimų departamento Mokymo centre. Šiuo metu bausmių vykdymo sistemoje dirba maždaug 2,6 tūkst. statutinių pareigūnų.

  Pareigūno statuso neteks iki šiol antpečius nešioję, tačiau tik dokumentų valdymu ar personalo administravimu, viešųjų pirkimų atlikimu ar įstaigų patalpų ir turto priežiūra užsiimantys darbuotojai. Statutiniais valstybės tarnautojais toliau negalės būti ir įstaigose dirbantys gydytojai, psichologai ir buhalteriai.

  Pasak teisingumo ministro, šiems žmonėms "bus sudaromos visos įmanomos galimybės be konkursų ar atrankų pereiti dirbti tiek į kitas pareigūnų, tiek ir į "civilių" darbuotojų pareigas".

  Dar šia tema

  Europos Taryba nepatenkinta Lietuvos kalinių teisių užtikrinimu
  Tegai:
  statutiniai pareigūnai, Lietuva

  Svarbiausios temos