15:30 2018 Lapkričio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1427
 • RUB75.2885
  Vyras su telefonu

  Pakaks tik gavėjo telefono numerio: Lietuvoje pervedimai taps greitesni

  © Фото: picjumbo.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  44 0 0

  Banko klientai galės susieti savo telefono numerį su banko sąskaita ir greitai bei patogiai atlikti lėšų pervedimus per mobiliąją programėlę telefone

  VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Jau šį rudenį atveriamas kelias paprastesniems ir greitesniems mokėjimams tarp skirtingų bankų — norint pervesti lėšų pakaks žinoti gavėjo telefono numerį, praneša Lietuvos banko spaudos tarnyba.

  Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas pažymėjo, jog "šiuolaikiniai mokėjimai kone masiškai migruoja į mobilųjį telefoną — būtent telefono aparatas daugeliui jau netolimoje ateityje pakeis įprastą piniginę". 

  "Plėtodami Lietuvos banko mokėjimo sistemą "CENTROlink" ir su ja susijusią infrastruktūrą, siekiame, kad ir mūsų šalyje kuo daugiau vartotojų turėtų galimybę telefonu atsiskaityti patogiai ir greitai už mažiausią įmanomą kainą", — sako Jurgilas.

  Susiejęs banko sąskaitos ir telefono numerį, vartotojas mokėjimus galės atlikti telefonu mokėjimo paslaugų teikėjo mobiliojoje programėlėje pasirinkęs gavėją iš savo telefono kontaktų sąrašo arba suvedęs lėšų gavėjo telefono numerį. Sąskaitos numerio suvesti nebereikės.

  Šia paslauga galės naudotis mokėjimo paslaugų teikėjų klientai, davę sutikimą susieti savo telefono numerį su banko sąskaita.

  Lietuvos banko iniciatyvą sukurti bankų sąskaitos ir telefono numerių susiejimo sistemą jau aktyviai palaikė trys šalies komerciniai bankai, per kuriuos vykdoma beveik pusė visų mokėjimų Lietuvoje. Lietuvos bankas tikisi, kad iniciatyvą palaikys ir kiti Lietuvos bei užsienio šalių bankai, kredito unijos, mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigos.

  Mokėjimo sistema "CENTROlink" leidžia atlikti greitus momentinius mokėjimus 24 valandas per parą ištisus metus be poilsio ir švenčių dienų.

  Dar šia tema

  Apklausa: Lietuvos gyventojai nori momentinių mokėjimų paslaugos
  Tegai:
  mobilieji telefonai, banko pervedimai, Lietuvos bankas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos