10:38 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  VMI

  Viešbutis prekiavo nekilnojamuoju turtu užsienyje, bet mokesčių nemokėjo

  © Photo: Lietuvos Respublikos finansų ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23 0 0

  Į Lietuvos valstybės biudžetą nebuvo sumokėta beveik 40 tūkst. eurų pelno mokesčio

  VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Vieno didžiausių sostinėje veikiančio viešbučio direktorius kaltinamas apgaulingu apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu, praneša prokuratūros spaudos tarnyba.

  Įtariama, kad viešbučio vardu įsigijus, o vėliau pardavus nekilnojamąjį turtą Jungtinėse Amerikos Valstijose, į Lietuvos valstybės biudžetą nebuvo sumokėta beveik 40 tūkst. eurų pelno mokesčio.

  Pareigūnai, analizuodami viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją apie galimą neteisėtą praturtėjimą, nustatė, kad Vilniuje veikiantis viešbutis 2010 metais Floridos valstijoje įsigijo prabangų nekilnojamąjį turtą, o 2013 metais — dar vieną nekilnojamąjį turtą.

  Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, bendradarbiaudama su JAV partneriais, išsiaiškino, kad 2016 metais abu Floridoje turėti brangūs nekilnojamojo turto objektai buvo parduoti kone dvigubai brangiau ir gautas pelnas siekia daugiau kaip 200 tūkst. eurų.

  Įtariama, kad viešbučio direktorius tyčia nepateikė informacijos ir dokumentų apie nekilnojamojo turto pirkimą ir pardavimą JAV, todėl į viešbučio apskaitą neįtrauktos jokios su tuo susijusios ūkinės operacijos. Duomenys apie gautą daugiau nei 200 tūkst. eurų pelną Lietuvos mokesčių administratoriui taip pat nebuvo pateikti, todėl išvengta sumokėti beveik 40 tūkst. eurų pelno mokesčio.

  Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.

  Dar šia tema

  Parengta skaičiuoklė: kaip keisis mokesčiai ir galutinis darbo užmokestis

  Svarbiausios temos