12:02 2019 Gruodžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Kondicionierius, archyvinė nuotrauka

  Ekspertai papasakojo apie oro kondicionierių pavojų per karščius

  © CC BY 2.0 / flickr / Your Best Digs
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  92

  Esant dideliam karščiui, žmonės dažnai peršala ir serga, to priežastimi gali būti oro kondicionieriai

  VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Su oro kondicionieriumi, įjungtu, esant dideliam karščiui, galite peršalti ir suaktyvinti širdies ir kraujagyslių ligas, nes dėl temperatūros kritimo atsiranda kraujagyslių spazmai, praneša RIA Novosti.

  "Temperatūros skirtumas neigiamai veikia žmogaus kūną, atsiranda kraujagyslių spazmai ir todėl galima peršalti, esant sunkiai hipotermijai. Taip pat kraujagyslių spazmai gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligas, temperatūros padidėjimą, padidėjusį slėgį", — sako bendrosios praktikos gydytoja Vitala Voroncova.

  Ji paaiškino, kad karštyje vyksta kraujagyslių išsiplėtimas, o po to, kai žmogus patenka į šaltas patalpas, jos siaurėja, todėl atsiranda spazmai.

  "Žmonės su širdies ir kraujagyslių ligomis, žmonės su nutukimu, sergantieji diabetu yra rizikos grupėje. Jei žmogus jau peršalęs, jei jis dažnai serga, tada per šį laikotarpį reikia būti labai atsargiam", — sako gydytojas-infektologas. 

  Norint išvengti peršalimo ar ligų paūmėjimo, ekspertai rekomenduoja aušintis palaipsniui.

  "Turėtų būti sklandus perėjimas tarp temperatūros režimo, tolygus aušinimas, pirmiausia reikia atlikti vandens procedūras. Ir nešaldyti oro patalpose iki didelio skirtumo", — pabrėžė Voroncova.

  Savo ruožtu infektologas pridūrė, kad negalima nustatyti oro kondicionieriaus žemiausia temperatūra, kad nebūtų jokių staigių pokyčių, ir negalima sėdėti po oro kondicionieriumi, geriau būti toliau nuo jo.

  Nuo trečiadienio į Lietuvą vėl sugrįš daugiau nei 30 laipsnių temperatūra. Lietaus tikimybė mažės, pradės plūsti šiluma. Naktį bus 12–17 laipsnių šilumos, o dieną temperatūra vėl kils iki 26–31 laipsnio karščio.

  Dar šia tema

  Rugpjūtis bus šiltesnis nei įprastai
  Saulė — kam džiaugsmas, o kam ir sielvartas
  Klaipėdoje užfiksuotas vandens viesulas virš Baltijos jūros
  Tegai:
  karštis, oras

  Svarbiausios temos