05:51 2019 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Vilniaus klinikinė ligoninė, archyvinė nuotrauka.

  Opozicija priešinasi valdžios užmojui uždaryti rajonų ligonines

  © Photo: Vilniaus savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (218)
  38 0 0

  Pasak socialdemokratų frakcijos seniūno, užsimoję uždaryti rajonų ligonines, valdantieji turėtų galvoti ir apie ten dirbančius žmones ir apie pacientus

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik.  Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos  frakcijos seniūnas Juozas Olekas kartu su kitų opozicinių Seimo partijų atstovais palaiko medikus ir pacientus, kylančius į kovą prieš valdžios užmojus uždaryti rajonų ligonines, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  "Matome, kad sveikatos apsaugos ministras neturi aiškios vizijos, kaip reformuoti sveikatos sistemą. Ponas Aurelijus Veryga mato tik ką reikia uždrausti, uždaryti, bet nemato, kaip reikėtų pertvarkyti", –  sakė Olekas.

  Pasak socialdemokratų frakcijos seniūno, užsimoję uždaryti rajonų ligonines, valdantieji turėtų galvoti ir apie ten dirbančius žmones ir apie pacientus. Olekas teigia, kad ministras pirmiausia turėjo pristatyti visuomenei savo viziją, kaip finansuos, gal kur nors kažką uždarys, pateiks argumentus ir pasiūlys, kaip užtikrins to rajono gyventojų sveikatos apsaugą. Bet vietoje to kalbama apie pažeidimus ligoninėse, jų uždarymą, ligoninės šmeižiamos. O medikai ir pacientai laikomi nežinioje, įtampoje ir baimėje, o ministras vietoje to kalba apie gimdymus namuose.

  Reformatoriais norintys būti valdantieji, socialdemokratų manymu, sveikatos sistemą nustūmė į duobę. Ši socialiai jautri sritis  ypač svarbi regionų politikai. Ne veltui Prezidentė vetavo šiuos valdančiųjų skubotus, socialiai neatsakingus sprendimus Seime.

  Opozicinių frakcijų atstovai laikosi vieningos nuomonės, kad programoje pasiskelbę apie regionų stiprinimą, praktikoje "valstiečiai“ vykdo regionų naikinimą, nes užmojai uždaryti rajonų ligonines veda į tai.

  Už tai atsakingas ne tik sveikatos apsaugos ministras, bet ir Ministras Pirmininkas, nes jis yra tiesiogiai atsakingas už Vyriausybės programos įgyvendinimą.

  Socialdemokratai, kaip ir kitos opozicinės Seimo frakcijos, ketina pasipriešinti valdančiųjų norui rudens sesijos metu atmesti Prezidentės veto, kuriuo buvo užkirstas kelias rajonų ligoninių uždarymui.

  Anksčiau Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį, prašydamas įpareigoti sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą Vyriausybei ir visuomenei pristatyti planuojamą rajoninių ligoninių pertvarką.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (218)

  Dar šia tema

  Seime prašoma paviešinti planuojamą rajoninių ligoninių uždarymą
  Tegai:
  ligoninė, Seimo opozicija

  Svarbiausios temos