16:33 2019 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Sąvartynas Klaipėdoje

  Klaipėdos savivaldybė bando atsikratyti nelegalaus sąvartyno

  © Photo: klaipeda
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Tikėtina, kad atliekos priklauso UAB "Ekonovus", ši įmonė 2018 metų pavasarį prašė leidimo Liepų g. 85 sandėliuoti didesnį atliekų kiekį, tačiau Klaipėdos miesto savivaldybės administracija tokiam prašymui nepritarė

  VILNIUS, rugpjūčio 7 – Sputnik. Dėl nelegalaus sąvartyno Klaipėdoje, Liepų g. 85, savivaldybė kreipsis į Aplinkos ministeriją.

  Praėjusią savaitę viešojoje erdvėje pasklidus informacijai, kad Klaipėdoje, Liepų g. 85, užfiksuotas didžiulis nelegalus sąvartynas, pasipylė kritika miesto savivaldybės, politikų ir atliekų tvarkytojų adresu.

  Klaipėdos miesto savivaldybės administracija informuoja, kad nei ji, nei Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras, kuriam pavesta administruoti atliekų tvarkymą Klaipėdos mieste, niekaip nesusiję su Liepų g. 85 užfiksuota netvarka.

  Kaip aiškina ministerija, didžiuliai po atviru dangumi netvarkingai sandėliuojamų atliekų kiekiai yra privačios bendrovės teritorijoje. Kam priklauso atliekos, kiek jų yra ir kaip jos ten atsirado, aiškinasi valstybės institucijos.

  Tikėtina, kad atliekos priklauso UAB "Ekonovus". Ši įmonė 2018 metų pavasarį prašė leidimo Liepų g. 85 sandėliuoti didesnį atliekų kiekį, tačiau Klaipėdos miesto savivaldybės administracija tokiam prašymui nepritarė, nes UAB "Ekonovus" nuo 2018 metų sausio 1 dienos nebeturi sutarties su Klaipėdos miestu ir neberenka atliekų iš  Klaipėdos miesto gyventojų.

  Pagal galiojančius įstatymus Klaipėdos miesto savivaldybė negali kontroliuoti juridinių asmenų veiklos. Ar UAB "Ekonovus" tinkamai vykdo savo veiklą, ar nepažeidė teisės aktų, tikrina Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcija, pavaldi Aplinkos ministerijai.

  Klaipėdos miesto savivaldybės administracija dėl šio ekologinio incidento laukia oficialių valstybės institucijų išvadų, ir, pasitvirtinus įtarimams, ketina kreiptis į Aplinkos ministeriją, kad neatsakingai atliekas tvarkančioms įmonėms būtų panaikinti leidimai verstis šia veikla Klaipėdos miesto teritorijoje.

  Dar šia tema

  Komunalinių atliekų vežėjai nori stabdyti paslaugų teikimo sutartį
  Lietuvoje stiprinama kova su neteisėta prekyba augalais ir gyvūnais internete
  Pareikšti kaltinimai dėl nelegaliai į Kuršių neriją plukdytų sunkvežimių
  Tegai:
  Klaipėda

  Svarbiausios temos