03:27 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  482

  Gyventojai žaliavos kurui pigiausiai gali įsigyti tiesiogiai iš Valstybinių miškų urėdijos pirkdami nenukirsto miško arba miško ruošos liekanų, tai yra nuopjovų, medžių viršūnių, šakų, ir patys pasiruošti malkų

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Lietuvos gyventojams sukrutus ruošti kuro atsargas žiemos sezonui, VĮ Valstybinių miškų urėdija kviečia juos kreiptis tiesiai į girininkijas ir įsigyti pigiausios rinkoje malkinės medienos, kurios kaina už kubinį metrą yra apie 3 eurus, praneša Aplinkos ministerija.

  Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas sako, kad parduodant medieną mažmeninėje rinkoje, prioritetas skiriamas gyventojams aprūpinti malkine mediena. Gyventojai žaliavos kurui pigiausiai gali įsigyti tiesiogiai iš Valstybinių miškų urėdijos pirkdami nenukirsto miško arba miško ruošos liekanų, tai yra nuopjovų, medžių viršūnių, šakų, ir patys pasiruošti malkų.

  Ir vienu, ir kitu atveju vidutinė žaliavos kaina yra apie 3 eurus už kubinį metrą. Tokiu atveju gyventojai turi patys pasirūpinti miško ruošos atliekų ar malkų išvežimu, bet tai yra keliasdešimt kartų pigiau nei perkant paruoštas malkas.

  VĮ Valstybinių miškų urėdija didžiąją dalį pagamintos medienos ir miško kirtimo liekanų realizuoja didmeninės prekybos aukcionuose.

  Valstybinių miškų urėdija kainų biržoje nenustato. Kainos susiformuoja priklausomai nuo paklausos ir pasiūlos. Lemiamą įtaką kainoms biržoje formuotis turi pirkėjų siūlomos medienos įsigijimo kainos.

  Malkinės medienos mažmeninė kaina (t. y. ir kaina gyventojams) nustatoma po medienos pardavimo aukcionų. Vadovaujantis Žaliavinės medienos ir kirtimo liekanų pardavimo tvarkos aprašu, ji negali būti mažesnė už didmeninę kainą.

  Įvykus 2018 metų antrojo pusmečio aukcionams, rinkoje susiformavo vidutinė 33 eurų už kubinį metrą malkinės medienos didmeninė pardavimo kaina. 

  Valstybinių miškų urėdija 2017 metais iš viso pardavė 3,68 mln. kubinių metrų žaliavinės medienos, tiesiogiai iš Valstybinių miškų urėdijos gyventojai nupirko 100 tūkst. kubinių metrų malkinės medienos.

  Anksčiau pranešta, kad dvi Seimo frakcijos siūlo taikyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą malkoms ir biokurui.

  Jos teigia, kad toks kuras atpigtų ir būtų lengviau kovoti su šešėline ekonomika. Finansų ministerija nelinkusi iš karto atmesti siūlymo, esą reikia skaičiuoti, ar tai leistų biudžeto galimybės.

  Pasak Vilniaus rajone ruošiančios malkas ir biokurą įmonės "Danesa ir partneriai" darbų vadovo Tado Morozo, malkinė mediena daugiausia perkama iš privačių miškų savininkų. Per metus ji pabrango daugiau nei ketvirtadaliu.

  Dar šia tema

  Kokybiška Baltarusijos mediena buvo išvežama į Baltijos šalis kaip malkos
  LSDP: Valstybinė miškų urėdija pelnosi, keldama malkų kainas gyventojams
  Tegai:
  kuras, mediena, gyventojai

  Svarbiausios temos