05:28 2019 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Rusijos vėliava, archyvinė nuotrauka.

  Lietuviai ignoruoja rekomendacijas dėl Rusijos: į festivalį važiuos Akmenės moksleiviai

  © Sputnik / Виталий Тимкив
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  7440

  Akmenės meras Vitalijus Mitrofanovas siunčia dabar atostogaujančius savivaldybės vaikus į festivalį "Vaivorykštė" Brianske

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Savivaldybių noras vežti savo vaikus į Rusiją nemažėja, rašo LRT.

  Lietuvos ir Rusijos moksleiviai: už draugystę ir supratimą
  © Sputnik / Алексей Даничев

  Nespėjo nutilti kalbos apie Skuodo ir Plungės "dviprasmiškas" draugystes su didžiosios kaimynės miestais, kai paaiškėjo, kad Akmenės meras Vitalijus Mitrofanovas siunčia dabar atostogaujančius savivaldybės vaikus į festivalį "Vaivorykštė" Brianske.

  Į Brianską vyks Ramučių progimnazijos šokių kolektyvas, trys šokėjų poros, iš viso yra kviečiami šeši vaikai. Jie bus aprengti tautiniais rūbais, ketvirtadienį jie kartu su tėvais bus supažindinti su Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijomis, Švietimo ministerijos atmintine.

  Festivalyje be Rusijos vaikų dalyvaus  kelios buvusios sovietų bloko valstybės. Oficialiame Briansko interneto puslapyje skelbiama, kad Akmenės atstovai pernai čia dalyvavo išsivadavimo iš fašistų ir miesto gimtadienio šventėje, kurioje buvo kalbama ir apie tai, kad sovietų kariai išvadavo ir Baltijos valstybes.

  Skandalas su Plungės vaikais

  Primename, kad pernai į Krasnogorską pagal mainų programą nuvykę Plungės vaikai aplankė Didžiojo Tėvynės karo muziejų ir susitiko su baikerių klubo "Naktiniai vilkai" atstovais, dėl to Lietuvos kelionės organizatoriai buvo apkaltinti politiniu neišprusimu.

  Plungės rajono meras Audrius Klišonis viešai atsiprašė, vaikų kelionę į Rusijos stovyklą pavadindamas "klaida". Savo atsiprašyme Klišonis pabrėžė, kad vaikai vyko į Krasnogorską, nes šis miestas yra draugiškai Plungės atžvilgiu nusiteikęs miestas. Vaikus prižiūrintys asmenys turėjo pasirūpinti, kad atostogos nebūtų politizuotos.

  Rusijos ambasada Lietuvoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis taip pat neigiamai įvertino vaikų kelionę.

  Savo ruožtu Rusijos ambasada Lietuvoje pabrėžė, kad Lietuvos valdžios pareiškimas apie vaikų iš Plungės atostogų Pamaskvės Krasnogorsko miesto stovykloje, kur jie, be visa kita, apsilankė Didžiojo Tėvynės karo muziejuje ir susitiko su baikerių klubo "Naktiniai vilkai" nariais, "politizavimą", dar kartą rodo, kad vietos politikai išnaudoja kiekvieną galimybę padaryti iš musės dramblį.

  Dar šia tema

  Zacharova: Lietuva vėl išpūtė antirusišką retoriką
  Tegai:
  vaikai, festivalis, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos