13:18 2019 Gruodžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Gedimino bokštas, archyvinė nuotrauka

  Gedimino kalnas atidarytas lankytojams

  © CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gedimino kalno nuošliauža (40)
  160

  Visi norintieji jau gali pakilti į Gedimino kalną ir apsilankyti bokšte

  VILNIUS, rugpjūčio 8 - Sputnik. Vilniečiai ir miesto svečiai vėl kviečiami aplankyti Gedimino kalną ir Gedimino pilies bokštą. Pakilti į kalną visi norintys galės istoriniu taku nuo Vilnios upės pusės, rašoma Lietuvos nacionalinio muziejaus pranešime spaudai.

  "Atkreipiame dėmesį, kad imantis papildomų saugumo priemonių kalno teritorija lankytojams bus prieinama nuo 07.00 iki 21.00 valandos", — perspėja muziejaus atstovai.

  Gedimino kalnas lankytojams buvo uždarytas nuo praeitų metų lapkričio mėnesio.

  Схема прохода на гору Гедиминаса
  Pakilti į kalną visi norintys galės istoriniu taku nuo Vilnios upės pusės

  Pirmasis Gedimino kalno tvarkybos darbų etapas eina į pabaigą. Jo metu, kaip ir planuota, buvo pašalinta dėl nuošliaužų susidariusi avarinė kalno būklė. Baigiamas tvarkyti ir šiaurės vakarų šlaitas. Antrame etape numatomas kompleksinis visų kalno šlaitų ir statinių tvarkymas bei priežasčių nuošliaužoms susidaryti likvidavimas.

  Pasak kultūros viceministro Renaldo Augustinavičiaus, iki rudens planuojama baigti pagal projektą vykdomus šiaurės vakarų šlaito tvarkybos darbus. Jų metu pašalinus nestabilų supiltinį gruntą, panaudojant tinkladėžes, buvo atkurtas ir suformuotas įšalo nebijantis ir gruntinį vandenį drenuojantis šlaitas. Taip pat suremontuoti didelę grėsmę kėlę rostverkai.

  Baigus formuoti reljefą bus užpiltas augalinis gruntas ir paklotas specialiai auginamas bei geromis šaknų sistemos savybėmis pasižymintis žolių mišinys.

  Gegužės mėnesį buvo atnaujinti visi 2017 metais vykę Gedimino kalno aikštelės archeologiniai tyrimai. Tikintis surasti likusius 4 sukilėlių palaikus buvo praplėstas tyrimų plotas, tad planuojama, kad tyrimai tęsis mažiausiai iki rudens.

  Visame Gedimino kalne visą parą vyksta stebėsena, tikrinami šlaitų grunto judesio prizmių duomenys, Gedimino kalno šaltinėlio prieigose tęsiama dinaminė penetracija, siekiant lokalizuoti požeminio vandens iškrovos vietas.

  Temos:
  Gedimino kalno nuošliauža (40)

  Dar šia tema

  Gedimino kalne išlieka pavojus dėl nuošliaužų
  Kultūros ministerija apie Gedimino kalną: padėtis išlieka sudėtinga
  Tegai:
  Gedimino kalnas

  Svarbiausios temos