03:31 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (247)
  41

  Šiuo metu 79 vaikai gyvena 13-oje butų, išsidėsčiusių visame Kauno mieste, tarp jų — 20 vaikų su negalia

  VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Kauno savivaldybė įgyvendino kelerių metų planą, uždarydama jos žinioje buvusius vaikų globos namus. Visi jų auklėtiniai perkelti gyventi į butus.

  Pirmieji gyventojai į tris butus įsikėlė dar 2016 metų gruodį, o pernai kovą visiškai ištuštėjo ir buvo uždaryti "Atžalyno" globos namai Partizanų gatvėje. Galiausiai iki šių metų rugpjūčio nebeliko gyventojų ir Panemunėje veikusiuose Kauno savivaldybės globos namuose.

  "Nuo šios savaitės visi vaikai gyvena jaukiuose butuose. Tokia aplinka kur kas artimesnė įprastiems namams. Tikiu ir tikiuosi, kad kaimynai šalia jų apsigyvenusius vaikus sutiks svetingai, o jie galiausiai atsidurs rūpestingose globėjų šeimose", — sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

  Baigus vadinamąjį deinstitucionalizacijos procesą, šiuo metu 79 vaikai gyvena 13-oje butų, išsidėsčiusių visame Kauno mieste. Tarp jų – 20 vaikų su negalia.

  Būsimieji gyventojai patys dalyvavo priimant sprendimus dėl savo naujų namų interjero, sprendė, kokia spalva dažyti kambarių sienas, kaip juos apstatyti ir panašiai. Visus būstus Kauno savivaldybė surado, iš pagrindų atnaujino bei vaikų poreikiams pritaikė miesto lėšomis.

  "Vaikai tampa pilnaverčiais bendruomenės nariais. Naujuose namuose laukia kur kas šeimyniškesnė aplinka, kuri formuos artimesnius tarpusavio ryšius, skatins kiekvieną jų tobulėti, ugdys socialinius įgūdžius ir tiesiog suteiks vaikams taip svarbaus savarankiškumo. Keleri metai – pakankamas laiko tarpas išties ambicingiems darbams ir šis atvejis tą akivaizdžiai įrodė", — kalbėjo Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

  Visuose butuose ištisą parą dirbs socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai. Jei anksčiau globos namuose jiems tekdavo vienu metu dirbti su maždaug 14 vaikų, tai dabar šis skaičius sumažės daugiau kaip perpus — iki 6 vaikų. Tai užtikrins vaikams kokybiškas gyvenimo sąlygas ir pilnavertę nuolatinę priežiūrą. Be to, padedami suaugusiųjų, paaugliai mokysis namų ruošos darbų tvarkydami savo gyvenamąją aplinką, drauge ruoš valgį bei rūpinsis maisto produktais ir kitais būtiniausiais pirkiniais.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (247)
  Tegai:
  vaikai, Kaunas, globos namai

  Svarbiausios temos