15:28 2018 Gruodžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1377
 • RUB76.1678
  Belmonto užtvanka

  Vilniuje sutvarkyta Belmonto užtvanka

  © Photo: Vilnius
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  104 0 0

  Nepaisant Aplinkos ministerijos reikalavimo nugriauti avarinės būklės Belmonto užtvanką, Vilniaus savivaldybė pasirūpino jos sutvarkymu

  VILNIUS, rugpjūčio 8 - Sputnik. Vilniuje sutvarkyta Pavilnių regioniniame parke esanti Belmonto užtvanka.

  Kaip rašo Vilniaus savivaldybė, ji dar pernai pasirūpino avarinės būklės užtvanka bei tiltu ir neleido šiems sugriūti per gausias vasaros liūtis.

  Šiemet naujomis buvo pakeistos dvi sutrūkusios užtvankos plokštės, sutvirtinta pakrypusi kolona, įrengti pėsčiųjų atitvarai. Savivaldybė užtvankos sutvarkymui skyrė apie 200 tūkst. eurų.

  Sutvarkytas ir per Belmonto užtvanką einantis beveik 40 metrų medinis tiltas, jungiantis istorinio pažintinio Pučkorių tako dalis. Prieš pradedant tvarkyti užtvankos plokštes ir koloną avarinės būklės tiltas buvo demontuotas ir pakeistas nauju, ilgaamžiu, mediniu tiltu.

  "Nors Aplinkos ministerija ir Valstybės saugomų teritorijų tarnyba laikėsi skirtingų pozicijų dėl Belmonto užtvankos išsaugojimo, pagrindinis mūsų tikslas buvo nedelsiant sutvarkyti avarinės būklės Belmonto užtvanką ir apsaugoti žuvų nerštavietes", – pasakoja Linas Kvedaravičius, Vilniaus mero pavaduotojas.

  Pernai Aplinkos ministerija reikalavo nugriauti avarinės būklės Belmonto (Pūčkorių) užtvanka.

  Pasak aplinkosaugininkų, Belmonto užtvanka neužtikrina Vilnios upės vientisumo, žuvų ir kitų vandens organizmų migracijos. Jie siūlė statinį išardyti, o Vilnios ruožą, kuriame yra griūvanti Belmonto (Pūčkorių) užtvanka, atkurti.

  Svarbu yra ir tai, kad Vilnia įtraukta į ekologiniu ir kultūriniu požiūriu vertingų upių sąrašą. Jame esančių upių atkarpose užtvankas statyti draudžiama. Dėl Belmonto ir Rokantiškių užtvankų Vilnios vientisumas yra pažeistas.

  Tačiau  Vilniaus miesto savivaldybės Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos sprendimu Belmonto statinių kompleksas, įskaitant ir užtvanką, 2017 metų vasarą  buvo įregistruotas Nekilnojamųjų kultūros paveldo vertybių registre. Todėl užtvanka negali būti išardyta, nes yra kultūros paveldo dalis.

  Dar šia tema

  Belmonto užtvanką Aplinkos ministerija siūlo griauti
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos