21:41 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB73.0040
  Lietuvos kariai treniruojasi JAV

  Lietuvos kariai treniruojasi Jungtinėse Amerikos Valstijose

  © Photo: LIETUVOS KARIUOMENĖ
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2401

  Šių pratybų metu Lietuvos kariai vykdys puolimo, gynybos ir regiono stabilizavimo operacijas kartu su JAV Sausumos pajėgų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariais

  VILNIUS, rugpjūčio 8 - Sputnik. Lietuvos ir JAV kariai dalyvauja bendrose NTC 18.9 pratybose Kalifornijos valstijoje, praneša Lietuvos kariuomenė.

  Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono II mechanizuotosios pėstininkų kuopos kariai kartu su priskirtais vienetais JAV dalyvauja NTC 18.9 pratybose, kurios rengiamos Nacionalinio pratybų centro  "Fort Irwin" poligone.

  Į pratybas JAV kartu su Algirdo batalionu taip pat išvyko kariai iš įvairių brigados "Geležinis Vilkas" padalinių bei atstovai iš Daktaro Jono Basanavičiaus Karo medicinos tarnybos.

  Naikintuvas Eurofighter Typhoon
  © Sputnik / Алексей Куденко

  Algirdo bataliono kariai į Lietuvą planuoja sugrįžti rugpjūčio 22 dieną.

  Pratybų NTC 18.9 aktyvioji fazė tęsiasi nuo rugpjūčio 4 iki 17 dienos. Šių pratybų metu Lietuvos kariai vykdys puolimo, gynybos ir regiono stabilizavimo operacijas kartu su JAV Sausumos pajėgų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariais.

  Pratybose Lietuvos kariai taip pat semsis patirties iš JAV karių valdyti pėstininkų kovos mašinas, kuriomis jau nuo 2019 metų bus apginkluojamos dvi Lietuvos bataliono kovinės grupės. Viena iš jų bus sudaryta Algirdo bataliono pagrindu, o kita - Birutės ulonų bataliono pagrindu.

  Lietuvos kariuomenės ir Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimas pagal "Valstijos partnerystės programą" (angl. "State Partnership Program") vyksta jau 25 metus.

  Dar šia tema

  Augs Lietuvos ir Portugalijos bendradarbiavimas gynybos srityje
  Kitą savaitę Nemirsetoje vyks karinės pratybos

  Svarbiausios temos