18:29 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  64

  JAV Toledo universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu tyrė  žydros, mėlynos ir violetinės šviesos poveikį akies tinklainės ląstelėms

  VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Iš telefono ekrano sklindanti mėlyna šviesa lemia regos praradimą, nes ji sukelia toksiškos cheminės medžiagos susidarymą organizme, pranešė leidinys Science Alert.

  JAV Toledo universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu tyrė  žydros, mėlynos ir violetinės šviesos poveikį akies tinklainės ląstelėms. Pasirodo, kad šiuo atveju susidaro sraigto formos retinalis — vitamino A darinys, kuris neigiamai veikia audinius.
  Pasak ekspertų, organizmo nesugebėjimas susidoroti su toksine medžiaga nulemia tai, kad ląstelių membranose sutrinka fosfolipidų funkcija, todėl padidėja kalcio koncentracija, po kurios ląstelės pakeičia savo formą ir miršta.

  Šio proceso pasekmė yra geltonosios dėmės degeneracija, dėl kurios blogėja rega ir palaipsniui apankama.

  Mokslininkai pabrėžia, kad šiandieniniame pasaulyje mažai tikėtina, kad pavyks visiškai apsisaugoti nuo mėlynos šviesos, tačiau ragina mažiau naudoti išmaniuosius ar bent jau pakeisti ekrano nustatymus į šiltas spalvas.

  Dar šia tema

  Pirmosios kregždutės: nauji Apple išmanieji telefonai pasiekė vartotojus
  Žiniasklaida: Kinijoje sprogo iPhone 7
  Pėsčiųjų dėmesį nuo kelio atitraukia išmanieji telefonai
  Dažniausiai telefonu išmanieji pirkėjai atsiskaito už transporto paslaugas
  Keli paprasti patarimai, kaip naudotis telefonu atšalus
  Tegai:
  pavojus žmonių sveikatai, išmanieji prietaisai

  Svarbiausios temos