20:07 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (330)
  42

  Ilgiau nei aštuonias valandas trunkantis miegas gali du kartus padidinti mirtingumo nuo insulto ir širdies bei kraujagyslių ligų tikimybę

  VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Ilgiau nei aštuonias valandas trunkantis miegas gali ne tik pakenkti psichikai, bet ir du kartus padidinti mirtingumo nuo insulto ir širdies bei kraujagyslių ligų tikimybę. Tokią išvadą padarė mokslininkai iš Kylio universiteto Didžiojoje Britanijoje, rašo leidinys "Science Alert".

  Specialistai atliko 74 tyrimus, kuriuose dalyvavo daugiau kaip trys milijonai dalyvių. Pasirodė, kad dešimties valandų miegas padidina mirties tikimybę 30 procentų, palyginti su septynių valandų miegu. Tuo tarpu mirties nuo insulto rizika padidėja 56 procentais, o nuo širdies ir kraujagyslių ligų — 49 procentais. Blogas miegas taip pat susijęs su sveikatos problemomis ir padidina širdies ligų riziką 44 procentais.

  Anksčiau mokslininkai iš JAV Alberto Einšteino medicinos koledžo nustatė, kad teisingas naktinio miego planavimas ir griežtas dienos režimo laikymasis gali žymiai pagerinti produktyvumą ir padėti jaustis energingam ir sveikam.

  Kitas svarbus veiksnys yra poza miego metu — norint išlaikyti tinkamą galvos ir kaklo padėtį, reikia specialių pagalvių. Norint pasiekti visišką ir greitą atsipalaidavimą, JAV nacionalinio miego fondo ekspertai pataria dėti pagalvę po kojomis tuo atveju, jei žmogui patogiau miegoti ant nugaros.

  Kaip užtikrinti sveiką miegą
  © Sputnik /
  Kaip užtikrinti sveiką miegą
  Temos:
  Medicina ir sveikata (330)

  Dar šia tema

  Mokslininkai išaiškino, kuo žalingas miegas lėktuve
  Verta žinoti: penki įdomūs faktai apie miegą
  Tegai:
  miegas, mokslininkai

  Svarbiausios temos