03:33 2019 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Eugenijus Gentvilas, archyvinė nuotrauka

  Klaipėdos uostas reikalauja iš Gentvilo atlyginti žalą

  © Photo: Facebook Eugenijus Gentvilas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2910

  Buvusi liberalo Eugenijaus Gentvilo vadovaujama uosto direkcija nepagrįstai nutraukė tarptautines sutartis su trimis bendrovėmis ir nemokėjo rangovams pinigų

  VILNIUS, rugpjūčio 10 - Sputnik. Valstybės įmonė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pateikė ieškinį buvusiam jos vadovui Eugenijui Gentvilui, rašo uosto spaudos tarnyba.

  Klaipėdos apygardos teismui pateikto ieškinio suma — 1 907 004,12 eurų. Šią sumą sudaro VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija rangovams sumokėtos baudos, delspinigiai, palūkanos bei bylinėjimosi išlaidos.

  Pranešime teigiama, kad žala buvo padaryta, netinkamai vykdant VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašytas rangos sutartis su BUAB "Klaipėdos  hidrotechnika", "Strabag Wasserbau GmbH" ir "Rohde Nielsen A/S". 

  Teismai jau anksčiau konstatavo, kad uosto direkcija nepagrįstai vienašališkai nutraukė sutartį su BUAB "Klaipėdos hidrotechnika" ir "Strabag Wasserbau GmbH" ir dėl to priteisė šalių pasirašytoje sutartyje numatytą baudą. Taip pat VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija be pateisinamų priežasčių tiems patiems rangovams nesumokėjo už jų atliktus darbus.

  "Dėl šių priežasčių teismai Uosto direkciją įpareigojo sumokėti ne tik už atliktus darbus, bet ir delspinigius, palūkanas bei bylinėjimosi išlaidas. Jeigu sutartys būtų tinkamai vykdytos, direkcija ir valstybė nebūtų patyrusi 1,9 mln. Eur žalos. Priteistas sumas VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija minėtoms bendrovėms jau yra sumokėjusi", — rašoma pranešime.

  Liberalų sąjūdžio lyderis nuo 2009 iki 2012 metų vadovavo Klaipėdos uostui.

  Dar šia tema

  Fotofaktas: į Klaipėdos uostą atplaukė didžiausias konteinerinis laivas
  TOP 10 laivų Klaipėdos uosto istorijoje
  Tegai:
  Eugenijus Gentvilas, Klaipėdos uostas

  Svarbiausios temos