04:35 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  170

  Viešosios nuomonės apklausa parodė, kad daugiau nei pusė žmonių ketina dalyvauti referendume, jei jis vyks kartu su prezidento rinkimais kitais metais

  VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Dauguma Lietuvos piliečių pasisakė už referendumo dėl dvigubos pilietybės įvedimo šalyje surengimą, praneša Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Tyrimo rezultatai rodo, kad dauguma (71 procentas) tyrimo dalyvių pritaria nuostatai, kad Lietuvos Respublikos Konstitucija būtų keičiama referendumu ir joje būtų nustatyta, kad pagal kilmę Lietuvos Respublikos pilietis, įgijęs euroatlantinės integracijos kriterijus, atitinkančius kitos šalies pilietybę, neprarastų Lietuvos pilietybės — tam visiškai pritaria 33 procentai ir linkę pritarti 38 procentai apklaustųjų. Priešingą nuomonę išreiškė 12 procentų gyventojų: 5 procentai nepritaria visiškai, 7 procentai yra linkę nepritarti.

  Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas dėl LR pilietybės išsaugojimo
  Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas dėl LR pilietybės išsaugojimo

  Daugiau nei pusė (57 procentai) respondentų nurodė ketinantys dalyvauti referendume dėl Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo, jei jis būtų surengtas 2019 metais kartu su Lietuvos Respublikos prezidento rinkimais.

  "Nors apklausos rezultatai rodo stiprų ir principinį visuomenės nusiteikimą palaikyti šį Konstitucijos pakeitimą, visgi tokio prognozuojamo balsavimo rezultato dar nepakaktų Konstitucijai pakeisti. Todėl tam, kad būtų įgyvendintas šis platų visuomenės palaikymą turintis, daugumos politinių partijų programose ir Vyriausybės programoje įrašytas siekis, ypač svarbu užtikrinti tolesnį ir dar aktyvesnį tiek pilietinės visuomenės, tiek ir valstybės institucijų įsitraukimą  bei deramų žmogiškųjų ir finansinių resursų sutelkimą",  — sakė ministras Linas Linkevičius.

  Anot ministro, integracijos į ES ir NATO patirtis leidžia teigti, kad tokio lygmens darbams jėgas turi sutelkti visos politinės partijos, valstybės institucijos, visuomeniniai judėjimai ir kiekvienas neabejingas Lietuvos pilietis.

  Anksčiau Konstitucinis Teismas nutarė, kad dvigubos pilietybės įvedimas respublikoje yra įmanomas, tik organizuojant referendumą. Planuojama surengti referendumą kartu su prezidento rinkimais 2019 metų gegužę.

  Seimas patvirtino pakeitimus, kurie supaprastintų referendumo organizavimo procedūrą, tačiau respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė juos atmetė, pareiškusi, kad jie prieštarauja Konstitucijai.

  Dažniausiai lietuviai išvyksta į Didžiąją Britaniją. Tik praėjusiais metais ten emigravo 22 tūkstančiai žmonių. Lietuvos valdžios institucijos yra susirūpinusios, kad po Britanijos pasitraukimo iš ES respublikos piliečiai atsisakys savo pilietybės Britanijos pilietybės naudai.

  Tyrimą liepos 17-24 dienomis atliko įmonė "Spinter Research" Užsienio reikalų ministerijos užsakymu.

  Dar šia tema

  Seimas pradeda ruoštis referendumo dėl dvigubos pilietybės organizavimui
  Tegai:
  dviguba pilietybė, referendumas, Lietuva

  Svarbiausios temos