07:59 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Lukiškių kalėjimas, arcyvinė nuotrauka

  Svarstomas skubus Lukiškių kalėjimo perkėlimas

  © Sputnik / Александра Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  61

  Teisingumo viceministras Ernestas Jurkonis teigė, kad tokio sprendimo skubumą paaiškina ministerijos noras sustiprinti pasitikėjimą kalėjimų sistema

  VILNIUS, rugpjūčio 10 - Sputnik. Lietuvos teisingumo ministerija pradėjo svarstyti Lukiškių kalėjimo iš Vilniaus centro iškėlimą, praneša "Parlamentskaja gazeta".

  Pasak laikraščio, buvo sudaryta darbo grupė, kuri parengs Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo iškėlimo planą. Teisingumo viceministras Ernestas Jurkonis raštu kreipėsi į Kalėjimų departamentą, kuriame siūlo iškelti Lukiškėse kalinčius suimtuosius ir nuteistuosius į įkalinimo įstaigas Alytuje, Kaune, Šiauliuose ir Kybartuose.

  kalinys, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Куденко

  Kaip aiškina Jurkonis, Lukiškių kalėjimo likvidavimo skubumas kilo dėl noro sustiprinti pasitikėjimą kalėjimų sistema ir sutaupyti lėšų.

  Lietuva daug kartų buvo kritikuojama dėl prastų kalinių laikymo sąlygų, nepaisant nuteistųjų mažėjimo skaičiaus.

  Apie dešimt metų Lietuvos valdžios institucijos sprendžia, ką daryti su kalėjimu sostinės centre. Viešieji pirkimai, pradėti prieš šešerius metus, nepritraukė investuotojų.

  Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime įkalinimo bausmę atlieka arba yra suimti 697 asmenys. Tai viena seniausių  įkalinimo įstaigų Vilniuje.  Vilniaus Lukiškių kalėjimo Šv. Nikolajaus cerkvė pastatyta 1905 metais.

  Iškėlus Lukiškių kalėjimą, jį sudarantis pastatų kompleksas bus perduotas Turto bankui. Visas kompleksas nuo 2002 metų įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. 

  Birželio pabaigoje buvo pranešta, kad Norvegija teiks finansinę paramą Lietuvos vyriausybės rengiamam kalėjimo perkėlimo projektui. Tikimasi, kad pastatų rekonstrukcijai bus skirta 15 mln. eurų iš kalėjimo finansinės programos. Naujas kompleksas bus pastatytas už miesto ribų.

  Dar šia tema

  Europos Taryba nepatenkinta Lietuvos kalinių teisių užtikrinimu
  Valdžia ruošiasi iškelti visus kalėjimus iš Vilniaus
  Tegai:
  Lukiškių kalėjimas

  Svarbiausios temos