05:46 2019 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Timati, archyvinė nuotrauka

  Kasčiūnas pasiūlė įtraukti Timatį į nepageidaujamų asmenų sąrašą

  © Sputnik / Кирилл Каллиников
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  13302

  Laurynas Kasčiūnas prašo Lietuvos URM apsvarstyti galimybę šį veikėją įtraukti į nepageidaujamų asmenų sąrašą ir nekartoti klaidų, kaip buvo su Filipu Kirkorovu

  VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Laurynas Kasčiūnas, TS-LKD partijos narys, pasiūlė Užsienio reikalų ministerijai įtraukti reperį Timatį į nepageidaujamų asmenų Lietuvoje sąrašą.

  Apie tai politikas rašo savo Facebook paskyroje.

  Kaip teigiama politiko rašte, Timati garsėja itin glaudžiais ryšiais su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, mat, jo gimtadienio proga reperis sukūrė jį šlovinančią dainą "Geriausias draugas", Rusijos prezidento rinkimų metu su kitais atlikėjais sukūrė Putinui skirtą dainą "Kelrodė žvaigždė". Taip pat Timati šiais metais dalyvavo koncerte, skirtame Krymo prijungimo prie Rusijos metinėmis paminėti, o prieš savaitę koncertavo Kryme.

  "O būtent Krymo aneksijos pateisinimas ir yra vienas iš nepageidaujamų asmenų Lietuvoje sąrašo formavimo veiksnių, — rašo jis Facebook. — Tad šiandien paprašiau Lietuvos URM nekartoti klaidų ir rimtai apsvarstyti galimybę šį veikėją įtraukti į nepageidaujamų asmenų sąrašą".

  Pasak Kasčiūno, praėjusių metų pabaigoje jis jau kreipėsi į URM dėl Filipo Kirkorovo, "kuris niekada neslėpė remiantis Krymo aneksiją" ir ten koncertavo, įtraukimo į nepageidaujamų asmenų Lietuvoje sąrašą. Tada seimūno pasipiktinimą sukėlė Kirkorovo atvykimas į balsavimą Vilniaus rinkimų apylinkėje, kuri yra įsteigta RF ambasados pastate. Tada politikui buvo atsakyta.

  Partijos Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) narys Laurynas Kasčiūnas žinomas dėl savo rusofobiškos pozicijos, taip pat radikalių pasiūlymų. Parlamentaras siūlė legalizuoti memorialų Tarybų kariams nugriovimą, įspėti Lietuvos universitetų studentus apie "Rusijos agresiją", Lietuvos komunistų partiją pripažinti "nusikalstama organizacija", uždrausti filmus rusų kalba.

  Po 2014 metų kovo 16 dieną vykusio referendumo Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais. Susijungimą su Rusija palaikė 96,77% Krymo gyventojų ir 95,6% Sevastopolio gyventojų. Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JTO chartijos, balsavo už susivienijimą su Rusija. Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad Krymo klausimas yra visiškai uždarytas.

  Dar šia tema

  Lietuvos teismo sprendimas — įteisinta rusofobija
  Šiaurės Korėja atsiveria, o Lietuvos valdžia lenda į rusofobijos urvą gilyn
  "Nežino, kaip pritraukti dėmesį": Puškovas sureagavo į Lietuvos prezidentės žodžius
  Tegai:
  Laurynas Kasčiūnas, Lietuva

  Svarbiausios temos