00:11 2019 Kovo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
  Senamiestis, archyvinė nuotrauka

  Vilniaus valdžia svarsto, kaip įamžinti Kovo 11-osios signatarus

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  43 0 0

  Vilniaus savivaldybė siūlo naujame rajone 15 ar 16 gatvių suteikti visų Kovo 11-osios signatarų vardus, tačiau Landsbergis tvirtina, kad užtektų vienos gatvės

  VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Vilniaus miesto valdžia nesutaria dėl Kovo 11-osios akto signatarų įamžinimo gatvėms suteikiant jų vardus, teigiama LRT reportaže.

  Vilniaus rajone, netoli Naujosios Vilnios, kuriasi naujas miesto kvartalas. Būtent čia miesto savivaldybė nori pavadinti 15 ar 16 naujų gatvių Kovo 11-osios akto signatarų vardais. Tačiau miesto valdžia tokį sumanymą atidėjo, nes pasiūlymu abejoja dalis Vilniaus politikų.

  Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis sako, kad tokio įamžinimo nereikia — užtektų pavadinti vieną gatvių Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrėjų gatve.

  "Bus ir nesutarimų, ir ginčų, ir nervų gadinimo ir, galų gale, kažkokio nervų gaišinimo dėl visai antraeilio dalyko <…> — ar dar 130 pavardžių kur nors išbarstyti po Vilniaus miestą. Mano pasiūlymas būtų vieną gatvę, gražią, svarbią, ne kokiame nors užkampyje, pavadinti Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrėjų gatve. Žodis signataras ir semantiškai, prasmės požiūriu, yra klaidinantis", – kalbėjo Landsbergis.

  Specialistai pritaria, kad gatvių signatarų vardais vadinti nereikėtų. Jie siūlo jų atminimą įamžinti kitais būdais, pavyzdžiui, atminimo lentelėmis. Viena tokių Vilniuje, Didžiojoje gatvėje, jau įamžintas signataro Kazimiero Antanavičiaus atminimas. O, pavyzdžiui, Algirdo Mykolo Brazausko atminimas įamžintas, suteikus jo vardą mokyklai Kaišiadoryse ar Kauno hidroelektrinei.

  "Šiuo atveju ne nuo visų signatarų mirties datos yra praėję dešimt metų ir dėl to tai sukėlė šiek tiek diskusijų tarybos komitetuose ir mes tą klausimą tiesiog buvom paprašyti atidėti tiesiog kitam svarstymui", — komentavo Pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisijos narė Rūta Matonienė.

  Vilniaus miesto taryba į kitą posėdį rinksis po kelių savaičių, kur vėl svarstys gatvių pavadinimų klausimą. Vilniuje, Kairėnuose, jau yra vieno iš kovo 11-osios signataro — Česlovo Kudabos — gatvė.

  Dar šia tema

  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena — kovo 11
  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena
  Politologas: nepriklausomybė Baltijos šalims virsta košmaru
  Lietuvoje paminėta Nepriklausomybės atkūrimo diena
  Dvidešimt geriausių šalies studentų gaus Signatarų stipendijas
  Tegai:
  Kovo 11-oji, Vilnius

  Svarbiausios temos