23:55 2019 Kovo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
  Meškėnas, archyvinė nuotrauka.

  Lietuvos zoologijos sodui išduotas leidimas saugoti invazines gyvūnų rūšis

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Aplinkos ministerijai pavaldi įstaiga tapo pirmąja Lietuvoje, kuri, siekiant išsaugoti rūšis už jų natūralių buveinių ribų, gali laikyti, veisti, naudoti ar mainyti, vežti konkrečius laikomus invazinių svetimų rūšių egzempliorius

  VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik.  Lietuvos zoologijos sodui išduotas leidimas naudoti invazines rūšis ex-situ išsaugojimui, informuoja Aplinkos apsaugos agentūra.

  Aplinkos ministerijai pavaldi įstaiga tapo pirmąja Lietuvoje, kuri, siekiant išsaugoti rūšis už jų natūralių buveinių ribų, gali laikyti, veisti, naudoti ar mainyti, vežti konkrečius laikomus invazinių svetimų rūšių egzempliorius.

  Zoologijos sodas galės disponuoti šiomis gyvūnų rūšimis:raštuotaisiais vėžliais, šventaisiais ibiais, paprastaisiais meškėnais, paprastaisiais koačiais, kininiais muntjakais, egiptinėmis žąsimis.
  Leidimas išduotas vadovaujantis Invazinių rūšių kontrolės ir naikinimo tvarkos aprašu ir įvertinus Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl invazinių svetimų rūšių introdukcijos ir plitimo prevencijos ir valdymo nustatytas sąlygas. Lietuvos zoologijos sodas atitinka uždarai valdai, kurioje numatoma naudoti invazines svetimas rūšis, keliamas sąlygas, taip pat jame patvirtintas Lietuvos Invazinių gyvūnų rūšių, įrašytų į Sąjungos invazinių rūšių sąrašą, priežiūros ir nenumatytų atvejų planas.

  Nurodytų invazinių svetimų rūšių gyvūnai yra įtraukti į Sąjungai susirūpinimą keliančių invazinių svetimų rūšių sąrašą, todėl tokių rūšių gyvūnų laikymas, veisimas, įvežimas į Europos Sąjungos teritoriją, vežimas iš jos ar per jos teritoriją, bet koks pateikimas rinkai, naudojimas, mainymas, paleidimas į aplinką yra draudžiami. 

  Dar šia tema

  "Juodasis tėvelis": gulbinas zoologijos sode išmoko šerti žuvį
  Novosibirsko zoologijos sode katė "įsivaikino" naujagimius meškėnus
  Tegai:
  invazinės rūšys, Lietuvos zoologijos sodas, Lietuva

  Svarbiausios temos