01:19 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)
  404

  Antrojo pasaulinio karo veteranų – kovotojų prieš nacizmą sąjunga palaikė Viačeslavo Titovo poziciją, kuris pasisakė prieš memorialinės lentelės "miško broliui" Adolfui Ramanauskui-Vanagui įsteigimą prie įėjimo į Klaipėdos universitetą

  VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Antrojo pasaulinio karo veteranų — kovotojų  prieš nacizmą sąjunga pasmerkė Klaipėdos miesto tarybos deputato Viačeslavo Titovo persekiojimą iš Klaipėdos valdžios institucijų pusės.

  Atitinkamą laišką paskelbė Rusijos ambasada Lietuvoje savo Facebook paskyroje.

  "Visiškai palaikome Titovo poziciją, kuris argumentuotai pareiškė, kad įrengti prie įėjimo į Klaipėdos universitetą memorialinę lentelę nacių bendrininkui (Adolfui Ramanauskui-Vanagui — Sputnik), kuris karo ir pokario laikotarpiu yra prisidėjęs prie daugiau nei aštuonių tūkstančių civilių žūties, daugelis iš kurių buvo žydai, bent jau nehumaniška, ir tai įžeidžia kritusių nuo nacių ir jų bendrininkų atmintį", — rašo Veteranų sąjungos pirmininkas Abram Grinzaid.

  Laiške Grinzaid paragino Lietuvos žydų bendruomenę, Antrojo pasaulinio karo veteranus ir kitus susiviejinimus ir organizacijas priešintis Ramanausko-Vanago šlovinimui ir Lietuvos valdžios institucijų kursui iškreipti istorinę tiesą.

  Skandalas aplink Titovą

  Skandalas aplink Klaipėdos miesto tarybos deputatą Viačeslavą Titovą, kuris suabejojo ​​"miško brolių" vado Adolfo Ramanausko-Vanago "didvyriškumu", kilo liepos pabaigoje. Miesto tarybos posėdyje Titovas pasisakė prieš įrengimą ant buvusio pedagoginio instituto pastato memorialinės lentelės ​​"miško brolių" vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui, kuris buvo prisidėjęs prie aštuonių tūkstančių civilių nužudymo. Kaip savo žodžių įrodymą politikas pateikė Tarybų Aukščiausiojo teismo nuosprendžio kopiją.

  Reaguodama į tai Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą, o miesto taryba pradėjo apkaltos procedūrą Titovo atžvilgiu. Politiko namuose ir darbo kabinete vyko kratos, buvo paimti kompiuteriai, telefonas, USB laikmenas, kietuosius diskus.

  Savo ruožtu oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pasakė, kad Lietuvos valdžios institucijos ketina perrašyti istorines realijas, o prieš Titovą prasidėjo tikra "raganų medžioklė".

  Savo ruožtu Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Marija Zakharova sakė, kad Lietuvos valdžios institucijos nori perrašyti istorinius realijas, ir dėl Titova pradėjo labai realus persekiojimą.

  Lietuvoje "partizanais" laikomi "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoto judėjimo, 1940-1950-aisiais veikusio šalies teritorijoje, organizatoriai. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis iš tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

  Temos:
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)

  Dar šia tema

  Klaipėdoje įvyko pasitarimas dėl Titovo apkaltos proceso
  Titovas papasakojo apie kratas jo namuose, darbe ir automobilyje
  Titovas: nešu grėsmę Klaipėdos valdžiai, saugodamas piliečių interesus
  Klaipėdoje vis tiek atsiras Adolfo Ramanausko-Vanago memorialinė lenta
  Klaipėdoje mitingo metu deputatas Titovas buvo apibarstytas miltais
  Tegai:
  Antrojo pasaulinio karo veteranų – kovotojų prieš nacizmą sąjunga, Adolfas Ramanauskas-Vanagas, Viačeslavas Titovas, Klaipėda, Lietuva

  Svarbiausios temos