20:08 2019 Rugpjūčio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Mergaitė autobuse, archyvinė nuotrauka

  Vaikams iki 7 metų atskira vieta transporte kainuos du kartus pigiau

  CC BY 2.0 / flickr / Alison Benbow
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  43 0 0

  Įstatymo pataisos suteiktų galimybę bet kokio amžiaus vaikui iki 10 metų pirkti atskiros sėdimos vietos bilietą už pusę kainos

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos siūlymui vaikams iki 7 metų taikyti tokias pačias viešojo transporto lengvatas, kaip ir vaikams nuo 7 metų amžiaus, praneša spaudos tarnyba.

  Numatoma suteikti galimybę vaikams iki 7 metų pirkti bilietus su 50 procentų nuolaida, jei tolimojo ar vietinio reguliaraus susisiekimo transporte bus norima vaikui turėti atskirą sėdimąją ar miegamąją vietą.

  Toliau tai numatantis Transporto lengvatų įstatymo pakeitimas bus teikiamas svarstyti Seimui.

  Jei įstatymo pakeitimas bus priimtas, lengvatinį bilietą atskirai vietai vaikams iki 7 metų bus galima pirkti keliaujant tolimojo ir vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais.

  Šiuo metu Transporto lengvatų įstatymas numato, kad "keleiviui, vežančiam keletą vaikų iki 7 metų tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais, suteikiama teisė trečiajam ir kitiems vaikams iki 7 metų įgyti vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo bilietą su 50 procentų nuolaida".

  Pagal šią įstatymo nuostatą vaikams iki 7 metų nėra numatoma atskira sėdimoji arba miegamoji vieta. Atskirai sėdimai vietai 50 procentų nuolaida suteikiama tik perkant bilietą vaikams nuo 7 iki 10 metų.

  Dar šia tema

  Vilnius finansuos pradinukų popamokinę veiklą
  Dviejų mėnesių kūdikiai bus skiepijami nuo rotavirusinės infekcijos
  Priimami prašymai dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamo maitinimo

  Svarbiausios temos