02:35 2019 Rugpjūčio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1103
 • RUB74.2984
  Vežimėlis

  Kauno poliklinikoje daug metų diskriminuojami neįgalieji

  © Flickr/ Ze'ev Barkan
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (212)
  34 0 0

  Poliklinikos pastatas nepritaikytas su vežimėliu judantiems žmonėms, dėl to nukenčia ne tik judėjimo negalią turintys asmenys, bet ir vyresnio amžiaus žmonės bei tėvai su mažais vaikais

  VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Kauno miesto poliklinikos Šilainių padalinyje Aleksote žmonės diskriminuojami dėl negalios ir ši problema tęsiasi nuo 2010 metų, praneša Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

  Į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą kreipėsi mama, kuri su vežimėliu judančia dukra negalėjo patekti pas gydytoją dėl nepritaikyto pastato. Dėl to šeima yra priversta naudotis gydymo įstaigomis toli nuo namų.

  Pagal Lygių galimybių įstatymą poliklinikos privalo sudaryti sąlygas visiems asmenims gauti tokias pačias paslaugas, nepaisant negalios. Pareigą užtikrinti gydymo įstaigų prieinamumą numato ir Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencija. Įgyvendinant konvencijos nuostatas, privaloma pašalinti kliūtis jau pastatytuose statiniuose taip, kad žmonės su negalia turėtų galimybę savarankiškai į juos patekti bei laisvai judėti viduje.

  Poliklinikos direktorius Paulius Kibiša teigė, kad problema yra žinoma ir jai pašalinti ieškomi sprendimo būdai. Pasak jo, pagrindinė nepritaikymo priežastis yra finansavimo stygius. Pastatą planuojama suremontuoti 2019 metų pradžioje, įgyvendinant Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą, skirtą sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumui gerinti.

  "Situacija Lietuvos valstybei garbės nedaro. Beveik prieš dešimtmetį prisiimtas įsipareigojimas pritaikyti valstybinės reikšmės pastatus neduoda apčiuopiamų rezultatų. Vis dar dangstomasi lėšų stygiumi bei ieškoma pasiteisinimų. Veiksmingiems sprendimams labiausiai trūksta nuoseklaus lėšų planavimo ir politinės valios. Dėl to nukenčia ne tik judėjimo negalią turintys asmenys, bet ir vyresnio amžiaus žmonės bei tėvai su mažais vaikais", — sako lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė.     

  Įvertinusi visas aplinkybes ir nustačiusi pažeidimą, kontrolierė Skardžiuvienė kreipėsi į Kauno miesto polikliniką su siūlymu nutraukti neveikimą bei sudaryti sąlygas visiems asmenims, nepaisant negalios, gauti sveikatos priežiūros paslaugas.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (212)

  Dar šia tema

  Žmones riboja ne negalia, o miesto kliūtys: Vilniuje vyks eitynės "Už miestą visiems"
  Politikai nevykdo savo pažadų dėl neįgaliųjų integracijos į darbo rinką
  Tegai:
  neįgalieji, Kaunas, Lietuva

  Svarbiausios temos