10:28 2019 Kovo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Baltijos jūra

  Maudytis galima: Baltijos jūroje nėra pavojingos Vibrio bakterijos

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  5910

  Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras atliko mokslinius tyrimus ir patvirtino, kad Klaipėdos paplūdimiai yra saugūs ir tinkami maudytis

  VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Klaipėdos paplūdimių direkcija pranešė, kad Baltijos jūros pakrančių vandenyse nerasta Vibrio bakterijos. Apie tai direkcija pranešė savo Facebook paskyroje.

  Direkcijos prašymu Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras paėmė vandens mėginį pavojingų bakterijų buvimo tyrimams.

  Rezultatai parodė, kad Baltijos paplūdimių vanduo yra tinkamas maudytis, ir jame nėra pavojingų Vibrio vulnificus bakterijų.

  Anksčiasu Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) pranešė, kad Baltijos jūroje susidarė palankios sąlygos daugintis Vibrio vulnificus bakterijoms.

  Pasak ULAC, Vibrio vulnificus bakterija gali sukelti žaizdos infekciją, pirminę septicemiją ar diarėją (viduriavimą). Ši infekcija itin pavojinga žmonėms, kurių imunitetas yra silpnas, sergantiems lėtine kepenų liga, vėžiu, taip pat senyvo amžiaus žmonėms.

  Siekiant išvengti užsikrėtimo, ULAC medikai  rekomendavo rizikos grupių asmenims vengti maudynių šiltoje Baltijos jūroje, vartoti gerai termiškai apdorotus jūros produktus.

  Dar šia tema

  Klaipėdoje užfiksuotas vandens viesulas virš Baltijos jūros
  Tegai:
  Baltijos jūra

  Svarbiausios temos