09:25 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Norfа, archyvinė nuotraukaa

  Seimas prekybos tinklams siūlo kainas žymėti didesniu šriftu

  © Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  28 0 0

  Prašoma tiek kainas, tiek standartinio vieneto kainą etiketėje žymėti didesniu, lengvai įskaitomu šriftu, ant kontrastingo fono

  VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į didžiausių Lietuvos prekybos centrų UAB "Maxima LT", UAB "Palink", UAB "Rimi Lietuva", UAB "Norfos mažmena", UAB "Lidl Lietuva" vadovus dėl maisto kainų nurodymo etiketėse.

  Kreipimesi parlamentarė siūlo savanoriškai prekybos centrams imtis iniciatyvos prekių standartinio vieneto kainą rašyti didesniu, lengvai įskaitomu šriftu, ant kontrastingo fono.

  "Dabar pirkėjui tenka arba itin atidžiai apžiūrinėti gaminių pakuotes, arba lyginti standartinio vieneto (pvz., kainos už kilogramą arba litrą) kainas. Standartinio vieneto kainos etiketėje privalomai nurodomos, tačiau jos dažnai rašomos ypač mažu šriftu, tad yra sunkiai įskaitomos, juolab asmenims su silpnesniu regėjimu. Siūlau prekybos centrų vadovams kainas žymėti didesniu šriftu – taip būtų palengvintas pirkėjo apsisprendimas ir užkirstas kelias galimam vartotojų lūkesčių pažeidimui", – teigė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

  Pasak parlamentarės, prašymą tiek kainas, tiek standartinio vieneto kainą etiketėje žymėti didesniu lengvai įskaitomu šriftu ant kontrastingo fono išsako ir silpnaregiai.

  Prekės, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Александр Липовец

  Parlamentarė pažymi, kad minėtoji priemonė nepareikalautų didelių lėšų įgyvendinimui ir gali būti operatyviai pritaikyta, tačiau labai palengvintų vartotojų galimybes priimti jų lūkesčius ir ekonominius interesus atitinkantį sprendimą, taip pat būtų atsižvelgta į neįgaliųjų poreikius.

  Kaip rašoma pranešime, visuomenėje ne kartą kilo diskusijos dėl mažinamo plataus vartojimo maisto produkto svorio ar tūrio pakuotėje, bet atitinkamai nesumažinamos kainos arba kai kuriais atvejais net pakilusios produkto kainos. Pirkėjai pažymi, kad jei sumažintos pakuotės išvaizda ir kaina iš esmės yra panaši į įprastinio dydžio produkto – sunku iš pirmo žvilgsnio pastebėti, kad maisto produkto pakuotėje yra mažiau. Dažnu atveju, pirkėjas supranta, kad prekybos centre įsigijo mažesnį produkto kiekį jau po pirkimo fakto.

  Dar šia tema

  Dėl sausros gali kilti maisto produktų kainos
  Atliktas ne maisto prekių kainų tyrimas
  Baltijos šalyse sumažėjo elektros kainos

  Svarbiausios temos