21:49 2019 Kovo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
  Vilnius, archyvinė nuotrauka

  Ekspertų centras pavadino Lietuvą mažiausiai tarp ES šalių lojalia Rusijai

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  40 0 0

  Analitinis centras "European Values" apklausė 16 vyriausybių ir 12 nevyriausybinių Europos ekspertų, kurių pagrindu buvo sudarytas Europos Sąjungos lojalumo Rusijos Federacijai reitingas

  VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Lietuva pateko į priešiškiausių Rusijai šalių sąrašą, pagal ES šalių lojalumo Rusijai reitingą "European Values", pranešė RIA Novosti.

  Reitingas "ES valstybių pasipriešinimas Rusijos Federacijos įtakai ir dezinformacijos kampanijai" buvo paskelbtas analitinio centro tinklalapyje, kuris vadina save "nevyriausybine politine institucija, ginančia liberalų demokratiją". Reitingas buvo sudarytas, remiantis 16 vyriausybinių ir 12 nevyriausybinių Europos ekspertų apklausa.

  Išskyrus Lietuvą, tarp mažiausiai lojalių Rusijai šalių buvo Didžioji Britanija, Švedija, Latvija ir Estija. Teigiamiausią požiūrį į Maskvą turi Kipras ir Graikija.

  Centro ekspertai pripažino Vengriją, Austriją, Liuksemburgą, Maltą, Portugaliją, Slovėniją ir Italiją kaip "iš dalies pripažinusias" Rusijos grėsmę. Tarp vadinamųjų "pabudusių" yra Ispanija, Nyderlandai, Prancūzija, Rumunija, Vokietija, Suomija, Čekija, Danija ir Lenkija.

  "Svyruojančiųjų" grupę sudarė Kroatija, Airija, Bulgarija, Slovakija ir Belgija.

  Rusijos Federacijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje, kur 2014 metais įvyko valstybinis perversmas, ir Kryme, kuris po referendumo susijungė su Rusija.

  Vakarų šalys apkaltino Rusiją įsikišimu į Ukrainos reikalus, įvedė sankcijas. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, ne kartą atmetė kaltinimus ir pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba nėra produktyvu. Rusija ne kartą pareiškė, kad ji nėra vidaus Ukrainos konflikto ar Minsko susitarimų, susijusių su situacijos sureguliavimo Donbase, pusė, o Krymo klausimas yra galutinai uždarytas.

  JT pabrėžė, kad dėl ribojamųjų priemonių prieš Rusiją labiausiai nukentėjo Europos Sąjungos šalys, nes Europos valstybės taikė sankcijas dėl politinių priežasčių, nemąstydamos apie pasekmes.

  Dar šia tema

  Geriausių pasaulio kelių reitinge Lietuva aplenkė Estiją ir Latviją
  Lietuva užėmė šeštą vietą nedraugiškų Rusijai valstybių reitinge
  Tegai:
  reitingas, Europa, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos