20:51 2019 Kovo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Vežėjų akcija: Palangos poilsiautojams siūloma nakvynė vilkiko kabinoje

  Vežėjų akcija: Palangos poilsiautojams siūloma nakvynė vilkiko kabinoje

  © Photo: Facebook/Linava, Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  4910

  Tokiu būdu Lietuvos vežėjų asociacija bando atkreipti dėmesį į problemą – dideles baudas už tolimųjų reisų vairuotojų nakvynę transporto priemonėje

  VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija (Linava) surengė akciją — atostogaujantys Palangoje gali pasirinkti nakvynę vilkike, praneša LRT.

  Taip norima atkreipti dėmesį į  vežėjų problemas — dideles baudas už tokią vairuotojų nakvynę — ir parodyti, kad šiuolaikinės transporto priemonės tinka poilsiui.

  Neįprastą poilsį — nakvynę vilkiko kabinoje akcijos organizatoriai siūlo apsistojusiems Palangos palapinių miestelyje. Tokią paslaugą išbandžiusi Giedrė sako nesitikėjusi, kad mažoje patalpoje galima taip puikiai pailsėti.

  "Nakvojau aš čia vieną naktį su drauge  ir įspūdžiai iš tikro geri. Išsimiegojom patogiai, komfortiškai", — pasakė Giedrė.

  Išmėginti poilsį vilkiko kabinoje bus galima dar savaitę, o vežėjai sako tokia akcija siekiantys atkreipti dėmesį į vieną opiausių problemų. Prieš daugiau kaip dešimtmetį Europos Parlamentas uždraudė vairuotojams po 45 valandų darbo savaitės ilsėtis vilkikų kabinose. Prancūzijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Jungtinėje Karalystėje, Šveicarijoje už tai taikomos milžiniškos baudos.

  "Norime ir atkreipti dėmesį į tą problemą. Baudos yra didelės, prasideda nuo 500 eurų ir baigiasi 30 tūkstančių eurų už sistemingą tokį nakvojimą", — sakė vežėjų asociacijos "Linava" atstovas Andrius Petraitis.

  Baudomis vežėjai verčiami rinktis nakvynę viešbučiuose, tačiau daugelis jų vengia, nenorėdami palikti krovinio be priežiūros.

  Тягач Литовской национальной ассоциации автоперевозчиков в кемпинге Паланги
  Lietuvos vežėjų asociacijos vilkikas Palangos kempinge

  "Jeigu nesaugomoje aikštelėje įvyktų vagystė, tuomet draudimo bendrovės dažnu atveju atsisako išmokėti išmoką, nes vilkikas buvo paliktas nesaugomas. Išties mažai yra tų viešbučių su stovėjimo aikštelėmis", — pasakojo Petraitis.

  Vežėjų teigimu, šiuolaikinės transporto priemonės yra pritaikytos ne tik gerai išsimiegoti, bet ir pasigaminti valgį.

  "Turime du gultus, jie puikiai transformuojasi. Jeigu vienas vairuotojas, gali transformuoti į lovą, kitą — į daiktadėžes. Tai tiesiog du gultai ir vairuotojas gali pasirinkti, kur miegoti", — kalbėjo sunkvežimius parduodančios bendrovės atstovas Žydrūnas Rimkus.

  Vežėjai filmuotą medžiagą apie akciją žada paskleisti visoje Europoje ir siekti, kad tolimųjų reisų vairuotojams būtų leista ilsėtis vilkikų kabinose.

  Dar šia tema

  Vilkikų vairuotojai Europoje yra nesaugūs
  ES šalių vežėjams siekiama užtikrinti palankias sąlygas
  Transporto paslaugų eksportas per metus išaugo daugiau nei ketvirtadaliu

  Svarbiausios temos