18:53 2018 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
  Lietuvos kariai JAV, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos kariai grįžta namo po pratybų JAV

  © Photo: LIETUVOS KARIUOMENĖ
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2301

  Apie 130 mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių užbaigė beveik mėnesį trukusias pratybas "NTC 18.9" ir grįžta namo

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai kartu su priskirtais vienetais Jungtinėse Amerikos Valstijose užbaigė beveik mėnesį trukusias pratybas "NTC 18.9".

  Pratybos "NTC 18.9" vyko JAV nacionalinio pratybų centro "Fort Irwin" poligone, esančiame Kalifornijos valstijoje. Jose dalyvavo apie 130 Algirdo bataliono ir apie 5 000 karių iš įvairių JAV kariuomenės padalinių.

  Pratybose JAV kartu su Algirdo batalionu taip pat dalyvavo kariai iš brigados "Geležinis Vilkas" štabo, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono bei atstovai iš Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos.

  Pratybose Lietuvos kariai vykdė puolimo, gynybos ir stabilizavimo operacijas kartu su JAV Sausumos pajėgų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos, 56-osios "Stryker" brigados rotacinių pajėgų kariais.

  JAV kariai pratybose dalyvavo su ratiniais šarvuočiais "Stryker", todėl lietuviai dar galėjo perimti iš JAV karių patirtį, kaip valdyti pėstininkų kovos mašinas. Pažynėta, kad pėstininkų kovos mašinomis "Vilkas" jau nuo 2019 metų bus apginkluojamos dvi Lietuvos bataliono kovinės grupės. Viena iš jų bus sudaryta Algirdo bataliono, o kita — Birutės ulonų bataliono pagrindu.

  Lietuvos kariuomenės ir Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimas pagal "Valstijos partnerystės programą" (angl. "State Partnership Program") vyksta jau 25 metus. Per ketvirtį amžiaus įvyko daugybė bendrų renginių, pradedant patirties apsikeitimu mokymų, seminarų ir susitikimų metu, daugybe bendrų atmintinų datų minėjimų, karinių pratybų, baigiant bendru dalyvavimu tarptautinėje operacijoje Afganistane 2009-2012 metais.

  Dar šia tema

  JAV kariai Lietuvoje nusileido parašiutais
  Šeštadienio rytą Lietuvoje desantuosis Atlanto vandenyną perskridę JAV kariai
  Savanorių pajėgų kariai išvyko į pratybas JAV
  Tegai:
  karinės pratybos, JAV, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos

  • Išėjimas į atvirą kosmosą, archyvinė nuotrauka.

   Pasak Rusijos užsienio reikalų ministerijos departamento direktoriaus, dabar daugelis narių turi potencialą dislokuoti įprastus ginklus kosmose; atsižvelgdama į neišspręstą klausimą, Rusija kartu su Kinija stengiasi pasiekti tarptautinį susitarimą šioje srityje

   7
  • Seimas, archyvinė nuotrauka

   Pagal pateiktą siūlymą privalomasis referendumas būtų vykdomas dvi dienas – 2019 metų gegužės 12 dieną ir 2019 metų gegužės 26 dieną

   3
  • Rosatom

   Konservatorius Laurynas Kasčiūnas pateikė parlamentui įstatymo projektą, pagal kurį strateginiuose objektuose rangovai turėtų būti tikrinami nacionalinio saugumo požiūriu. Rizikos zonoje atsidūrė bendrovė "NUKEM", kurią valdo Rusijos koncernas

   9