17:41 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Seimo narys Simonas Gentvilas teigia, kad vidutinis klaipėdietis už šildymą permokėjo bent po 150 eurų dėl Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos delsimo perskaičiuoti kainą

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Parlamentaras Simonas Gentvilas kreipėsi į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją  prašydamas pagrįstai atsakyti, kodėl vengiama perskaičiuoti šilumos kainos tarifus AB "Klaipėdos energijai", rašoma Seimo pranešime spaudai.

  Bazinis šilumos kainos tarifas nėra perskaičiuojamas nuo 2015 metų, tačiau dėl daugiau nei prieš tris metus Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtintos bazinės šilumos kainos, AB "Klaipėdos energijos" rankos yra surištos.

  Vilniaus šilumos tinklai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Įmonė negali miestiečiams sumažinti šilumos kainų, grąžinti sukauptų permokų ar kitaip panaudoti sukauptų sumų, o klaipėdiečiai ir toliau yra priversti mokėti žymiai didesnius mokesčius už šilumą.

  Seimo narys Simonas Gentvilas teigia, kad dėl Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos delsimo perskaičiuoti kainą vidutinis klaipėdietis už šildymą permokėjo bent po 150 eurų.

  Pasak parlamentaro, per tris metus klaipėdiečiai jau permokėjo 10,3 milijonus eurų už centralizuotą šildymą. Šie permokėjimai turi būti pradėti grąžinti gyventojams jau šią žiemą, išskaičiuojant permoką iš būsimų sąskaitų.

  Jo teigimu, valstybinis kainų reguliatorius nesugeba laiku perskaičiuoti bazinių kainų daugeliui Lietuvos šilumininkų, ir Klaipėda nėra išimtis.

  "Lėta ir brangi kainų apskaičiavimo metodika sukuria didelę ir brangią biurokratiją tiek šilumininkams, tiek pačiam reguliatoriui, o visi kaštai nugula ant vartotojų. Ilgametis negebėjimas atlikti savo vienų pagrindinių funkcijų kelia nepasitikėjimą pačios komisijos gebėjimu susitvarkyti su savo užduotimis", – susidariusią situaciją apibūdina Gentvilas.

  Dar šia tema

  Europiečių šiluma brangiai kainuoja
  Dėl šalčių vasarį už 60 kv. metrų ploto buto šildymą teks sumokėti 92 eurus
  Vilnius užbaigia trumpesnį ir pigesnį nei pernai šildymo sezoną
  Tegai:
  permokos, būsto šildymas, Klaipėda

  Svarbiausios temos