04:21 2019 Rugpjūčio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1103
 • RUB74.2984
  teismas, archyvinė nuotrauka

  Tarptautinė latvių ir lietuvių organizuota grupė sukčiavo, siekdama sumažinti PVM

  © Photo: pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2510

  Siekiant sumažinti mokėtiną PVM, buvo sukurta sukčiavimo schema, kuria naudojantis tarp gamintojų ir tiesioginio pirkėjo buvo sudaryta neteisėtų sandorių grandinė, įtraukiant į ją ne mažiau kaip 6 fiktyvias bendroves

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdybos tyrėjai atskleidė Lietuvos ir Latvijos piliečių organizuotą grupuotę, kuri į Lietuvos biudžetą nesumokėjo beveik 200 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

  Per savaitę 50 tonų rafinuoto rapsų, saulėgrąžų aliejaus ir cukraus iš Lenkijos buvo įvežama vilkikais į Lietuvą, slapti susitikimai vyko nuošaliose vietose ar degalinėse, kuriose tarptautinės organizuotos grupės nariai pasikeisdavo klastotais krovinio finansiniais dokumentais.

  Preliminariai skaičiuojama, kad minėtų produktų apyvarta galėjo siekti 1 mln. eurų.

  Atskleistą tarptautinę organizuotą grupę sudarė 6 asmenų grupė iš Lietuvos ir Latvijos, tačiau atliekant ikiteisminį tyrimą įtariamųjų ratas gali didėti.

  Tyrimo duomenimis, kelių Latvijos piliečių valdoma bendrovė iš Europoje veikiančių  rafinuoto saulėgrąžų ir rapsų aliejaus ir cukraus gamintojų įsigydavo didelius kiekius minėtų maisto produktų. Į Lietuvą atgabenti produktai buvo parduodami vienai didmenine prekyba besiverčiančiai bendrovei, registruotai Kaune, kuri tiekia produkciją, skirtą kepimui ir maisto pramonei, siūlo platų maistinių aliejų, riebalų asortimentą. Minėtos įmonės vardu nupirktas aliejus, cukrus buvo parduodamas mažmeninės prekybos tinkluose ir maisto produktus gaminančioms įmonėms.

  Vilniaus oro uostas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Siekiant sumažinti mokėtiną PVM, buvo sukurta sukčiavimo schema, kuria naudojantis tarp gamintojų ir tiesioginio pirkėjo buvo sudaryta neteisėtų sandorių grandinė, įtraukiant į ją ne mažiau kaip 6 fiktyvias bendroves. Formaliais šių bendrovių vadovais buvo paskirti Latvijos ir Lietuvos piliečiai.

  Tarptautinės organizuotos grupės nariai savo nusikalstamą veiklą labai slėpė, fiktyvios bendrovės neteisėtiems sandoriams buvo naudojamos tik trumpą laiką – viena ar du mėnesius. Vėliau fiktyvi bendrovė buvo keičiama kita tokia pačia veiklos nevykdančia įmone. Organizuota grupuotė taip skrupulingai laikėsi slaptumo, kad kai kurie organizuotos grupės nariai nežinojo tikrojo organizatoriaus ir su juo nebendravo. FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai užfiksavo, kaip sutartose vietose organizuotos grupės nariai sutikdavo į Lietuvą atvykstančius vilkikus, buvo pakeičiami krovinio dokumentai.

  FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjų išaiškinta tarptautinė organizuota grupė, be PVM prekiavusi tokiais populiariais maisto produktais, kaip cukrus ir aliejus, jau ne pirma.  Šiuo metu FNTT Kauno apygardos valdyba atlieka dar penkis ikiteisminius tyrimus dėl neteisėtos prekybos, o juose žala valstybei vien dėl nesumokėto PVM siekia daugiau kaip 8 mln. eurų.

  Dar šia tema

  Pernai interneto verslininkai nesumokėjo valstybei 115 tūkst eurų

  Svarbiausios temos