05:04 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  vaikai

  Elektroniniai sveikatos pažymėjimai ― ir darželinukams

  © Photo : Vilniaus miesto savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Nuo šiol tiek profilaktinį vaiko sveikatos patikrinimą atliekantis šeimos gydytojas, tiek gydytojas odontologas duomenis apie vaiko sveikatos būklę turi įvesti į elektroninį vaiko sveikatos pažymėjimą

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Nuo rugsėjo darželinukų tėvams nebereikės sukti galvos dėl popierinių pažymų pristatymo į darželius – elektroninės pažymos patogiai ir greitai pasieks darželius, pasinaudojus e.sveikatos portalu, praneša sostinės savivaldybė.

  Pasitelkus inovatyvius sprendimus, nuo šiol mažiau rūpesčių turės net 28 tūkst. vilniečių šeimų.

  Nuo šiol tiek profilaktinį vaiko sveikatos patikrinimą atliekantis šeimos gydytojas, tiek gydytojas odontologas duomenis apie vaiko sveikatos būklę turi įvesti į elektroninį vaiko sveikatos pažymėjimą. Tėveliams patiems nebereikės pristatyti popierinių pažymų į bendrojo ir profesinio ugdymo įstaigas.

  E.sveikatos portale galima sugeneruoti peržiūros kodą, kurį tėveliai niekur neišeidami iš namų kompiuteriu persiunčia darželiui: sugeneruotą kodą įveda darželių sistemos interneto svetainėje https://svietimas.vilnius.lt/ skiltyje "Mano darželis", pasirinkdami meniu "Pažymos".

  Pereinamuoju laikotarpiu, kol visi įgus prie naujovės, gali dar būti išduota ir popierinė sveikatos pažyma, kurią reikės pristatyti į ikimokyklinio ugdymo įstaigas.

  Nuo šio rugsėjo popierinių sveikatos pažymų kopijų nebeprašys ir būrelių vadovai. Neformaliojo švietimo įstaigos (išskyrus organizuojančias sporto pratybas) sutartyse turės numatyti, kad pažyma būtina tik, jei gydytojas nuspręs, kad užsiėmimas pakenks vaiko sveikatai.

  Anksčiau buvo pranašiama, kad elektroniniai vaiko sveikatos pažymėjimai bus išduodami ir mokiniams.
  Profilaktiškai tikrintis sveikatą ir apsilankyti pas savo šeimos gydytoją ir odontologą būtina visiems vaikams iki 18 metų, kasmet iki rugsėjo 15 dienos. Vaiko sveikatos pažymėjimas galioja vieneriu metus.

   

  Dar šia tema

  Lietuvos vaikai virtualioje realybėje mokėsi saugiai važinėti dviračiais
  Privačius darželius lankantys vaikai gaus po 100 eurų ištisus metus
  Tegai:
  vaikų darželis, darželinukai, mažamečiai vaikai, vaikai

  Svarbiausios temos