10:17 2019 Spalio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Norfa

  Prekybos centrų darbuotojams siūloma nedirbti per kai kurias švenčių dienas

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  38 0 0

  Prekybos įmonių asociacijos ir prekybos įmonių darbuotojų profesinių sąjungų susitarimas iš viso paliestų apie 34,5 tūkst. darbuotojų, kurie per Kalėdas ir Velykas turėtų laisvas dienas

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis Lietuvos prekybos įmonių asociacijos ir darbuotojų profesinių sąjungų atstovams pasiūlė pradėti derėtis dėl nedarbo per dvi svarbiausias švenčių dienas – pirmąją Kalėdų dieną ir pirmąją Velykų dieną, praneša spaudos tarnyba.

  "Pasiūlėme iš pradžių kalbėti apie keletą švenčių dienų, per kurias darbuotojai ne dirbtų, o savo laiką skirtų šeimoms. Atrodo, kad ir patys prekybos tinklų darbuotojai, kai renkasi, kuriomis dienomis nedirbti, renkasi dažniausiai Kalėdas ir Velykas. Prekybininkai linkę sutikti su šiuo pasiūlymu ir pakvietė profesines sąjungos dėl to susitarti kolektyviniu susitarimu", - teigė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

  Prekybos įmonių asociacijos ir prekybos įmonių darbuotojų profesinių sąjungų susitarimas iš viso paliestų apie 34,5 tūkst. darbuotojų, kurie per Kalėdas ir Velykas turėtų laisvas dienas.

  Pasak ministro, jeigu tokia praktika pasiteisintų, ateityje būtų galima tartis dėl didesnio skaičiaus švenčių dienų, per kurias prekybos įmonių darbuotojai turėtų laisvas dienas, arba derėtis dėl darbuotojams laisvų sekmadienių.

  "Labai svarbu pamatuoti, kokį poveikį laisvos dienos turės ne tik prekybos centrų pajamoms, bet ir prekybos įmonių darbuotojų pasitenkinimui darbo ir šeimos gyvenimo suderinamumu. Galimybė skirti laiko laisvalaikiui ar šeimai gali padidinti darbuotojų produktyvumą ir galbūt pasirodys, kad tai naudinga patiems prekybos centrams", - teigė ministras Kukuraitis.

  Darbo kodeksas nurodo, kad švenčių dieną dirbama tik su darbuotojo sutikimu, išskyrus atvejus, kai dirbama pagal suminę darbo laiko apskaitą ar kolektyvinėje sutartyje nustatytais atvejais.

  Iš viso Darbo kodeksas nurodo 15 švenčių dienų, iš jų trys visuomet švenčiamos sekmadieniais: Naujieji metai, Vasario 16-oji, Kovo 11-oji, dvi Velykų dienos, Gegužės 1-oji, Motinos diena, Tėvo diena, Joninės, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, Žolinė, Visų šventųjų diena, Kūčios, Kalėdos

  Dar šia tema

  Kijeve papasakojo apie "milžinišką žalą" dėl prekybos nutraukimo su Rusija
  Seimas prekybos tinklams siūlo kainas žymėti didesniu šriftu
  Tegai:
  Velykos, Kalėdos

  Svarbiausios temos