21:09 2019 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0985
 • RUB70.2637
  Muitinės postas, archyvinė nuotrauka.

  Raigarde sulaikytas Rusijos pilietis, vairavęs cigarečių prikimštą visureigį

  © Flickr/ Patrik Tschudin
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  36 0 0

  Išsamiai patikrinus mašiną, jos dugne, bamperiuose, po priekiniais ir galiniais sparnais rasta beveik 4 tūkst. pakelių cigarečių

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Praėjusią savaitę Raigardo kelio poste muitinės pareigūnai sulaikė Rusijos pilietį, mėginusį į Lietuvą įvežti keliolikos tūkstančių eurų vertės cigarečių kontrabandą, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

  Nelegalių rūkalų slėptuvės aptiktos vienam patyrusiam muitinės pareigūnui pastebėjus hermetiko žymes ant automobilio dugno. Išsamiai patikrinus mašiną, jos dugne, bamperiuose, po priekiniais ir galiniais sparnais rasta beveik 4 tūkst. pakelių cigarečių.

  Rugpjūčio 15-ąją apie 4:00 valandą ryto į Raigardo kelio postą iš Baltarusijos automobiliu Mazda CX – 9 atvažiavęs Rusijos pilietis D. Ch. pareigūnams sakėsi tiesiog vykstąs į Lenkiją ir nieko draudžiamo nevežantis. Tačiau muitininkus kiek nustebino bedarbio ruso vairuotas automobilis – vienas pareigūnas pastebėjo šviežias hermetiko žymes ant mašinos dugno.

  Detaliai patikrinus visureigį, paaiškėjo, kad jame pilna slaptaviečių su baltarusiškomis cigaretėmis "Rothmans Demi" – jų aptikta bagažinės dvigubame dugne, slenksčiuose, po priekiniais ir galiniais sparnais, už bamperių. Iš viso pareigūnai rado 3 950 pakelių cigarečių, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 12 640 eurų. 

  Pareigūnai juokauja, kad kontrabandos vežėjas nukentėjo apsiskaičiavęs arba per godumą: baudžiamoji atsakomybė dėl kontrabandos gabenimo gresia viršijus 12 500 eurų vertės ribą.

  Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų Ikiteisminių tyrimų teisėjo sprendimu D. Ch. paskirta kardomoji priemonė – suėmimas dviem mėnesiams. Cigaretės ir automobilis sulaikyti. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

  Šiemet MKT pareigūnai pradėjo 26 ikiteisminius tyrimus dėl tabako gaminių kontrabandos, sulaikė 48 mln. 292 tūkst. vnt. cigarečių (jų vertė — apie 7,6 mln. eurų). Daugiausia — 60 proc. — cigarečių sulaikyta pasienyje su Baltarusija, atitinkamai didžioji dalis (53%) sulaikytų rūkalų taip pat yra baltarusiškos kilmės.

  Dar šia tema

  Kaip policija likvidavo tarptautinį padirbto alkoholio platinimo tinklą
  Vietoj oro pagalvės – kontrabandinės cigaretės
  Druskininkietis įkliuvo su cigarečių kontrabanda
  Tegai:
  cigarečių kontrabanda, Raigardo pasienis

  Svarbiausios temos