16:02 2019 Kovo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Pienas

  Lietuvoje pakilo pieno kainos

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  37 0 0

  Nepaisant to, kad praėjusį mėnesį pieno supirkimo kaina padidėjo, palyginti su praėjusiais metais ji sumažėjo septyniais procentais

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Lietuvoje pabrango pienas, praneša Žemės ūkio ministerijos spaudos tarnyba.

  2018 metų liepos mėnesį vidutinė natūralaus (3,96 proc. riebumo ir 3,18 proc. baltymingumo) pieno supirkimo kaina padidėjo 0,7 proc., palyginti su birželio mėnesiu, ir buvo 257,7 Eur už toną. Tačiau ši kaina septyniais procentais mažesmė, palyginti su 2017 metų tokiu pačiu laikotarpiu.

  Vidutinė bazinių rodiklių pieno supirkimo kaina šių metų liepos mėnesį taip pat padidėjo 0,7 proc. ir buvo 224,3 Eur už toną.

  Pažymima, kad per pirmąjį šių metų pusmetį sumažėjo pieno supirkimo apimtis. Liepos mėnesį buvo supirkta 133,49 tūkst. t pieno, 6,2 proc. mažiau, palyginti su 2017 metų liepa. Per 2018 metų sausį-liepą iš viso buvo supirkta 783,38 tūkst. t pieno.

  Anksčiau pieno supirkimo kainos sumažėjo kelis mėnesius iš eilės. Lietuvos banko vertinimais, šiais metais pieno ir pieno produktų kainos auga lėčiau.

  Respublikos gyventojai yra susirūpinę dėl maisto kainų augimo. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad Vyriausybė ieško būdų užkirsti kelią produktų kainų kilimui. Jo nuomone, mažųjų įmonių atkūrimas padės pagerinti konkurenciją rinkoje, dėl to sumažės esminių prekių kainos.

  Dar šia tema

  Lietuva suinteresuota eksportuoti maisto produktus į Izraelį
  Lietuva neketina mažinti pieno ir jo produktų eksporto dėl karščio
  Įvardytas produktas, dėl kurio Lietuvoje pabrango maisto produktų krepšelis
  Tegai:
  pienas, kainos, Lietuva

  Svarbiausios temos