18:29 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)
  58

  Partijos vadovas priminė, kad negalima pažeisti žmogaus teisių dėl jo tikėjimo ar įsitikinimų ir užkirsti jam kelią dalyvauti politinėje ar socialinėje veikloje

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Lietuvos rusų sąjungos vadovas Sergejus Dmitrijevas kreipėsi į generalinį prokurorą Evaldą Pašilį dėl Klaipėdos filialo vadovo, miesto tarybos nario Viačeslavo Titovo, kuriam dėl pareiškimų apie "miško brolių" vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą gresia apkalta.

  Apie tai praneša "Parlamentskaja gazeta".

  Dmitrijevas paprašė sustabdyti nepagrįstą Titovo tyrimą, kuris kelia grėsmę tarptautinių susitarimų ir Lietuvos įstatymų pripažintoms žmogaus teisėms, bei apkaltos procesą.

  Kaip pabrėžė politikas, kreipdamasis į generalinį prokurorą, pagal JT Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją kiekvienas turi teisę į saviraiškos laisvę, įskaitant laisvę pareikšti savo nuomonę, taip pat gauti ir skleisti informaciją tiek, kiek tai neprieštarauja įstatymui.

  Be to, Dmitrijevas priminė, kad pagal demokratijos įstatymus negalima pažeisti žmogaus teisių dėl jo religijos ar įsitikinimų ir neleisti jam dalyvauti politinėje ar socialinėje veikloje lygiai taip pat kaip ir kiti.

  Be to, pagal Lietuvos vietos savivaldos įstatymą, pareigūnas negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn už balsavimą ar posėdžio metu pareikštą nuomonę.

  Skandalas aplink Titovą

  Skandalas aplink Klaipėdos miesto tarybos deputatą Viačeslavą Titovą, kuris suabejojo ​​"miško brolių" vado Adolfo Ramanausko-Vanago "didvyriškumu", kilo liepos pabaigoje. Miesto tarybos posėdyje Titovas pasisakė prieš memorialinės lentelės Vanagui įrengimą ant buvusio pedagoginio instituto pastato, nes esą jis buvo prisidėjęs prie aštuonių tūkstančių civilių nužudymo. Kaip savo žodžių įrodymą politikas pateikė Tarybų Aukščiausiojo teismo nuosprendžio kopiją.

  Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą, o miesto taryba pradėjo apkaltos procedūrą Titovo atžvilgiu. Politiko namuose ir darbo kabinete vyko kratos, buvo paimti kompiuteriai, telefonas, USB laikmenas, kietuosius diskus.

  Pats Titovas interviu "Sputnik Lietuva" papasakojo, kad vietos nomenklatūra suvokia jį kaip grėsmę, nes jis nežaidžia jos žaidimų ir bando apsaugoti vietos gyventojų interesus. Deputatas taip pat pareiškė, kad daugelis klaipėdiečių džiaugėsi, kad nepaisant bandymų nutylėti tiesą apie "miško brolių" nusikaltimus, yra žmonių, kurie yra pasirengę atvirai kalbėti apie istorinius faktus.

  Savo ruožtu oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pasakė, kad Lietuvos valdžios institucijos ketina perrašyti istorines realijas, o prieš Titovą prasidėjo tikra "raganų medžioklė".

  Lietuvoje "partizanais" laikomi "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoto judėjimo, 1940-1950-aisiais veikusio šalies teritorijoje, organizatoriai. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis iš tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

  Temos:
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)

  Dar šia tema

  Titovas papasakojo apie kratas jo namuose, darbe ir automobilyje
  Sutraiškyk Titovą! Arba nesantaikos anatomija
  "Rusų aljansas" atsisakė dalyvauti Titovo apkaltos procese
  Lietuvoje vyksta tikras Titovo pjudymas už kitokias jo pažiūras, mano Zacharova
  Tegai:
  Viačeslavas Titovas, Lietuva

  Svarbiausios temos