21:09 2019 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0985
 • RUB70.2637
  TV

  Lietuvoje nebus išjungta "per anteną" žiūrima nemokama televizija

  © Fotolia / Khorzhevska
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  83 0 0

  Telecentras skuba nuraminti, kad paskleistas gandas apie skaitmeninės antžeminės televizijos pabaigą Lietuvoje yra gerokai perdėtas

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Lietuvos radijo ir televizijos centras praneša, kad paskleistas gandas dėl skaitmeninės antžeminės televizijos pabaigos Lietuvoje yra gerokai perdėtas – Lietuvoje nebus išjungta "per anteną" žiūrima nemokama televizija, teigiama pranešime žiniasklaidai.

  "Telia Lietuva", nusprendus nutraukti kurį laiką teiktą mokamos skaitmeninės antžeminės televizijos paslaugą ir rugpjūčio pradžioje išplatinus pranešimus, esą "daugiau nei 10 metų Lietuvoje veikusi skaitmeninė antžeminė (DVB-T) televizija – pakeliui į muziejų", į Telecentrą ėmė skambinti sunerimę TV žiūrovai ir teirautis, ar gali būti taip, kad šalyje bus išjungta "per anteną" žiūrima nemokama televizija.

  Telecentras skuba nuraminti, kad paskleistas gandas dėl eterinės televizijos pabaigos Lietuvoje yra gerokai perdėtas.

  "Nemokama antžeminė TV nesiruošia užleisti savo pozicijų nei pasaulyje, nei Lietuvoje", – teigia Telecentro vadovas Remigijus Šeris.

  Lietuvoje apie 40 proc. šalies namų ūkių  žiūri nekoduotą nemokamą televiziją per vidaus ar lauko anteną, ir tas skaičius nekinta jau daug metų.

  Telecentro palaikomi eterinės skaitmeninės TV tinklai sėkmingai funkcionuoja, per juos į eterį laisvai priimamu nekoduotu signalu šiuo metu siunčiama 17 TV programų: 12 programų nacionaliniu mastu ir 5 programos – Pietryčių Lietuvos regione. Artimiausiu metu numatoma Telecentro nemokamai retransliuojamų programų skaičių dar padidinti.

  Telecentro TV tinklai aprėpia virš 95 proc. šalies teritorijos, per juos retransliuojamas Lietuvoje žiūrimiausias turinys – Lietuvos televizijų programos. Tyrimų bendrovės Kantar TNS duomenimis, šią liepą 73 proc. viso prie TV ekranų praleisto laiko žiūrovai žiūrėjo lietuviškus kanalus.

  Dar šia tema

  Lietuvos URM paragino apriboti Rusijos televiziją ES teritorijoje

  Svarbiausios temos