16:18 2018 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1425
 • RUB75.8985
  Bulvės

  Dėl sausų orų Lietuvoje didės bulvių kainos

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  Sausa šių metų vasara itin nepalanki bulvėms – jų šiemet užaugo kone perpus mažiau, todėl nuostolius augintojai planuoja kompensuoti kaina – ji šiemet gali padidėti dvigubai

  VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Dėl sausų orų, kurie vyravo šią vasarą, šalyje užaugo kone perpus mažiau bulvių. Bulvių augintojai patirtus nuostolius ketina kompensuoti didesnėmis nei paprastai kainomis, nes, anot jų, bulvių stigs visoje Europoje, praneša LRT.

  Netoli Šiaulių ūkininkaujantis Edas Sasnauskas sako, kad jo ūkyje metai bulvėms — labai nepalankūs. Per pastaruosius du mėnesius nė karto nepalijo, o jei lietus vos sudrėkina žemės paviršių, tokio ir lietumi vadinti negalima. Dėl sausros bulvės ne tik neužaugo, pasikeitė ir jų išvaizda.

  O, jūra, jūra!
  © Sputnik / Edvinas Mamontovas

  Beveik 200 hektarų bulvių auginantis ūkininkas sako su bulviakasiu neskubėsiąs, gal po savaitės kitos tik pradės. Ūkininko manymu, bulvių derlius šiemet bus iki 50 procentų mažesnis nei praėjusiais metais.

  Pernai kasęs iš hektaro po 60 tonų bulvių, šiemet ūkininkas sako džiaugsis surinkęs po 25-30 tonų. Patirtus nuostolius jis ir kiti bulvių augintojai ketina kompensuoti kaina — ji šiemet taip pat turėtų didėti dvigubai.

  "Mano žiniomis, pirkėjai neturėtų matyti skirtumo, lygindami su praėjusiais metais, nes tą padidėjusios kainos skirtumą kai kurie prekybos tinklai yra patys amortizavę. Patys nepadidino kainų, bet ateities tendencijos tikrai nėra džiuginančios", — aiškina prekybos įmonių asociacijos vadovas Laurynas Vilimas.

  Antrąja duona vadinamos bulvės — viena mėgstamiausių, gausiai auginamų bei vartojamų žemės ūkio kultūrų. Šalyje kasmet jų užauginama apie 400 tūkstančių tonų, maždaug pusė eksportuojama į ES ir kitas šalis.

  Dar šia tema

  Dėl AKM ūkininkai gaus paramą kitų rūšių gyvūnams įsigyti
  Dėl sausros gali kilti maisto produktų kainos
  Lietuva neketina mažinti pieno ir jo produktų eksporto dėl karščio
  Tegai:
  bulvės, kainų augimas, ūkininkai, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos