20:18 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (31)
  72

  Jau nuo kitos savaitės pradedama grupinių bilietų rezervacija į traukinius Vilnius-Kaunas-Vilnius, važiuosiančius rugsėjo 21-23 dienomis

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Grupinių bilietų rezervacija į traukinius Vilnius-Kaunas-Vilnius, važiuosiančius popiežiaus vizito metu, pradedama nuo rugpjūčio 27 dienos, o prekyba bilietais prasidės rugpjūčio 30 dieną, praneša "Lietuvos geležinkelių" spaudos tarnyba.

  Iki rugsėjo 9 dienos bus parduodami tik grupiniai bilietai, o nuo rugsėjo 10 dienos bilietus įsigyti galės ir pavieniai asmenys. Maršrutu Vilnius-Kaunas-Vilnius kursuos dviaukščiai traukiniai, juose yra sėdimų ir stovimų vietų. Bilietai į šiuos traukinius – be vietų numeracijos, tad kelionės metu sėdėti norintys keleiviai į traukinius turėtų atvykti kiek anksčiau.

  Dėl grupinių bilietų pardavimo per parapijas bus galima kreiptis į "Lietuvos geležinkelius" jau nuo pirmadienio, o pavienius bilietus nuo rugsėjo 10 dienos bus galima įsigyti įprastais būdais – internetu www.traukiniobilietas.lt arba kasose. Pabrėžiama, kad bilietais reikėtų pasirūpinti kuo anksčiau, nes į visus reisus bus parduodami tik išankstiniai bilietai, tad traukinio išvykimo dieną bilietų įsigyti nebepavyks.

  "Susitikimas su popiežiumi Pranciškumi – svarbi, istorinė akimirka. Stengiamės, kad žmonės į šiuos susitikimus galėtų vykti saugiai ir patogiai, tad vizito savaitgalį maršrutu Vilnius-Kaunas ir atgal važiuos didžiausio sąstato traukiniai, bus ir papildomų reisų", — sako "Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus pavaduotojas, Keleivių vežimo direkcijos direktorius Linas Baužys.

  Planuojama, kad vizito metu maršrutu Vilnius-Kaunas ir atgal bus pervežta daugiau nei 20 tūkst. žmonių. Traukiniais į laikinąją sostinę ir atgal važiuos ir tūkstantis savanorių, kuriuos, įvertinę vizito svarbą Lietuvai ir jos žmonėms, "Lietuvos geležinkeliai" įsipareigoja vežti nemokamai.

  kalinys, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Куденко

  Rekordiniam vežimui "Lietuvos geležinkeliai" išnaudos visus turimus riedmenis, tinkamus šiems reisams – vizito savaitgalį į Kauną ir atgal kursuos daugiau nei 60 traukinių.

  Rugsėjo 22 dieną vyks popiežiaus susitikimas su jaunimu Vilniuje, rugsėjo 23 dieną – šv. Mišios Kauno Santakoje. Vilniuje popiežių bus galima sutikti S. Daukanto aikštėje, prie Aušros Vartų, kelyje nuo Aušros Vartų į Katedros aikštę, kur vyks Jaunimo susitikimas, o po jo – kelyje į Apaštalinę nunciatūrą.

  Sekmadienį po šv. Mišių Kauno Santakos parke popiežius keliaus papamobiliu į Kauno arkikatedrą. Vakarop Vilniuje žmonės sutikti Šventąjį Tėvą kviečiami į Lukiškių aikštę ir į kelią nuo Lukiškių aikštės iki nunciatūros.

  Temos:
  Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (31)

  Dar šia tema

  Rugsėjį popiežius Pranciškus apsilankys Lietuvoje
  Startavo Vilniaus "G taško" reklama: dar pristatė tris vaizdo klipus
  Popiežiaus vizito metu maršrutu Vilnius-Kaunas bus pervežta 20 tūkst žmonių
  "Nulinis šou": Vakarai neužstos Lietuvos komikų, kaip kad užstojo "Pussy Riot"

  Svarbiausios temos