01:50 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Nepaisant to, kad naftos kaina pasaulio biržoje sumažėjo, kuro kainos Lietuvos degalinėse toliau auga

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Lietuvoje litras benzino per metus pabrango 16 centų, praneša portalas Pricer.lt.

  Palyginus populiariausių degalų kainas su pernai vasara, užfiksuota, kad litras A95 benzino pabrango 16 euro centų, o  litras dyzelinio kuro — 19 euro centų. Portalas rašo, kad pilant 50 litrų baką degalų, šiemet vairuotojai mokėjo 8-9,6 euro daugiau, nei pernai.

  Rekordinis degalų kainų šuolis Lietuvos degalinėse buvo užfiksuotas per gegužės — birželio mėnesius. Vidutinė benzino kaina pakilo aštuoniais procentais, o  dyzelinio kuro — 7,6 procento.

  Anot portalo, drastiškas kainų kilimas buvo susijęs su žaliavinės naftos kainos kilimu pasaulio biržoje. Tuo tarpu paskutinius du mėnesius naftos kaina pasaulyje sumažėjo, tačiau Lietuvos degalinėse jos toliau kyla.

  Pricer.lt duomenimis, pernai rugpjūčio mėnesį vidutinė A95 benzino kaina buvo 1,12 euro, o šiemet — 1,28 už litrą. Dyzelinis kuras pernai kainavo 1 eurą, o šiemet — 1,19 euro už litrą.

  Tyrimo atlikimo dieną pigiausias benzinas buvo Vilniaus ir Kauno degalinėse "Jozita", brangiausias — "Circle K" ir "Orlen" degalinėse.

  Anksčiau Seimo deputatas Vytautas Kamblevičius įtarė Lietuvos degalines tuo, kad jos didina benzino kainas. Pasak jo, kuro kaina nebuvo padidinta, o degalinėse jis nuolat brangsta. Kamblevičius kreipėsi į Konkurencijos tarybą su prašymu atlikti tyrimą ir ištirti visus degalinių tinklus bei jų bendradarbiavimo formas, kurios apriboja konkurenciją.

  Europos šalių reitingas, susijęs su benzino prieinamumu gyventojams
  © Sputnik /
  Europos šalių reitingas, susijęs su benzino prieinamumu gyventojams

  Dar šia tema

  Seimas siūlo sumažinti PVM tarifą maisto produktams
  Įvardytas produktas, dėl kurio Lietuvoje pabrango maisto produktų krepšelis
  Tegai:
  kainų augimas, benzinas, kainos, degalinė, Lietuva

  Svarbiausios temos