16:03 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  79

  Izraelio premjeras pasakė iškilmingą ir jaudinančią kalbą, skirtą jo senelio, kuris , būdamas studentas, netoli Panerių memorialo buvo sumuštas antisemitų, atminimui

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu aplankė memorialą Panerių miške, kuriame Antrojo pasaulinio karo metu buvo nužudyti apie 70 000 žydų. Ministras Pirmininkas tai parašė savo Facebook paskyroje.

  Izraelio premjeras pasakė iškilmingą ir jaudinančią kalbą, skirtą jo senelio, kuris , būdamas studentas, netoli Panerių memorialo buvo sumuštas antisemitų, atminimui.

  Netanyahu sakė, kad jo senelis, prieš prarasdamas sąmonę, pažadėjo, kad jei jis išgyvens, tai išsiveš savo šeimą į Izraelį "tęsti drąsių Makabėjų tradicijas" ir pradėti gintis.

  "Noriu kreiptis į savo senelį: Seneli, aš grįžau į tą mirties mišką, kaip Izraelio ministras pirmininkas. Mes niekada nebebūsime pažeidžiami", — sakė Netanyahu.

  Premjeras taip pat pridūrė, kad dabar Izraelis yra šalis, turinti kariuomenę ir Izraelio tautos daugiau "niekas ir niekada neves į skerdyklą."

  Netanjahu pirmą kartą atvyko į Lietuvą. Čia jis jau dalyvavo susitikimuose su prezidente Dalia Grybauskaite ir ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu.

  Jis taip pat susitiks su Lietuvos žydų bendruomenės atstovais.

  Netanyahu vizito į Vilnių išvakarėse Izraelio istorikas,  Jeruzalės filialas Simon Wiesenthal Center Jeruzalės filialo vadovas Efraimas Zurofas priminė Ministrui Pirmininkui apie Lietuvos požiūrį į Holokaustą. Jis sakė, kad premjerui būtina susipažinti su Lietuvos "laisvė kovotojo" "miško brolių" vado Adolfo Ramanausko (Vanago) biografija, tam, kad jis galėtų "suprasti Holokausto įvykių iškraipymo Baltijos šalyse, o ypač Lietuvoje, mastą."

  "Miško broliai" Lietuvoje — nacionalistinis ginkluotas judėjimas, veikęs šalies teritorijoje 1940-1950-aisias metais. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis kovojusių prieš Tarybų valdžią prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo įtraukti į civilių gyventojų sunaikinimą ir sovietinių partijos darbuotojų žudynes.

  Be to, daugelis nacių rėmėjų Lietuvoje dalyvavo vietinės žydų bendruomenės naikinimo procese.

  Dar šia tema

  Izraelio premjeras raginamas atremti Holokausto istorijos iškraipymą Lietuvoje
  Lietuvos prezidentė palaikė Izraelio asociacijos su ES atnaujinimą
  Spjūvis į veidą Izraelio premjerui
  Tegai:
  masinės žudynės, žydai, Lietuvos ir Izraelio diplomatiniai santykiai

  Svarbiausios temos