02:39 2019 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1026
 • RUB70.7241
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  48431

  Seimo narė Morkūnaitės-Mikulėnienės prašo įvertinti ir pateikti oficialią valstybės poziciją dėl Visvaldo Matijošaičio galimo verslo Rusijos Kryme

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į ministrą pirmininką Saulių Skvernelį ir užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių, atkreipdama dėmesį į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio verslą okupuotose Ukrainos teritorijose, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Parlamentarė prašo įvertinti viešai skelbiamą informaciją ir pateikti oficialią valstybės poziciją dėl galimo nusižengimo ES teisei.

  Žiniasklaidos duomenimis, Kryme veikiančios politiko ir verslininko Matijošaičio įmonės "Vičiūnai", "Vičiūnai Group",  "Вичюнай Русь" ir kitos galimai prieštarauja Europos Sąjungos sankcijų režimui, kadangi šioje rinkoje, kuriai ES taiko plačius apribojimus, buvo pastebėti šių įmonių gaminami ir platinami produktai.

  Pasak Morkūnaitės-Mikulėnienės, Lietuvos valstybė "nuosekliai laikosi Rusijos agresijos prieš kaimyninės valstybės pasmerkimo ir Krymo aneksijos nepripažinimo politikos, tvirtai reiškia paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir jos pasirinkimui žengti europietiškų reformų keliu".

  "Kelia nuostabą, kad Lietuvos politikas, kuris užima atsakingas Kauno miesto mero pareigas, galėtų vykdyti verslą ar sudaryti sandorius, kurie ignoruotų šią visuomenės remiamą politinę poziciją", — kreipimesi rašo Seimo narė.

  Krymas susijungė su Rusija po referendumo 2014 metais, kai apie 97 proc. regiono gyventojų ir 96 proc. Sevastopolio gyventojų balsavo už įstojimą į Rusijos Federaciją. Referendumas įvyko po valstybinio perversmo Ukrainoje tų pačių metų vasarį.

  Rusijos tiltas į Krymą>>

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo žmonės demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT chartijos, balsavo už suvienijimą su Rusija. Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad Krymo klausimas yra visiškai uždarytas.

  Dar šia tema

  Ukrainos politinis technologas atskleidė valdžios apgaulę apie turistus Kryme
  Rusijos URM išjuokė JAV "Krymo deklaraciją"
  Kijevas paskelbė apie sankcijų Krymui "niekingumą"
  Tegai:
  verslas, Visvaldas Matijošaitis, Krymas, Kaunas, Lietuva

  Svarbiausios temos