01:55 2019 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1026
 • RUB70.7241
  Geležinkelio stotis Vilniuje

  Lietuvoje planuojama sumažinti keleivių pervežimus geležinkeliais

  CC BY 2.0 / Michael Day / Lietuvos Geležinkeliai ER20-001, Vilnius
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  167 0 0

  Vietoj to Susiekimo ministerija siūlo įvesti kombinuoto transporto pervežimus, kai dalį maršrutų vykdo traukiniai, o kitą dalį – autobusai

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Lietuvos susisiekimo ministerija siūlo sumažinti keleivių pervežimus geležinkeliais, praneša "Baltic Course".

  Ministerijos duomenimis, traukiniai dabar užpildyti tik 35 procentais.

  Ministerija siūlo įvesti kombinuotus pervežimus — traukiniu ir autobusu. Dalis maršrutų — iš Vilniaus iki Ignalinos bei Varėnos ir iš Kauno iki Kazlų Rūdos — bus vykdoma geležinkeliu. Likusiomis kryptimis — iki Visagino, Marcinkonių ir Kybartų — keleiviai bus vežami autobusais.

  Lietuvos vyriausybė imasi panašių priemonių, kad sumažintų nuostolius dėl keleivių pervežimo, kurį vykdo valstybinė įmonė "Lietuvos geležinkeliai" — šiemet jie gali siekti 34 milijonus eurų.

  Šiais metais planuojama beveik 1,3 mln. eurų sumažinti kompensaciją, kurią valstybė moka bendrovei.

  Anksčiau buvo pranešta, kad "Lietuvos geležinkeliai" tikisi išplėsti savo geležinkelių infrastruktūrą Lietuvos šiaurėje ir modernizuoti vagonų parką. Bendrovė planuoja pastatyti naują geležinkelį iš Alkiškių-Karpėnų atkarpos iki Akmenės laisvosios ekonominės zonos (SEZ).

  Pagal ilgalaikę 2030 metų strategiją "Lietuvos geležinkeliai" planuoja padidinti keleivių srautą iki aštuonių milijonų žmonių, taip pat krovinių gabenimą iki 70 milijonų tonų.

  Lietuvos geležinkeliai
  © Sputnik /
  Lietuvos geležinkeliai

  Dar šia tema

  "Lietuvos geležinkeliai" 2017-aisiais uždirbo 27 mln eurų grynojo pelno
  Tegai:
  keleivių vežimas, keleiviai, Lietuvos geležinkeliai, Lietuva

  Svarbiausios temos