23:27 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Siekiant sustiprinti visuomenės informavimo priemonių atsparumą kibernetinėms grėsmėms rugpjūčio 28 dieną Krašto apsaugos ministerija, Nacionalinis kibernetinio saugumo centras  ir didžiausi Lietuvos naujienų portalai bei agentūros pasirašys bendradarbiavimo susitarimą

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Šiandieninės tendencijos rodo, kad kibernetinės atakos nukreipiamos ne tik prieš Lietuvos kritinės infrastruktūros sektorius, bet ir prieš visuomenės informavimo priemones, praneša Krašto apsaugos ministerija.

  Per keletą pastarųjų metų beveik visos didžiausios Lietuvos žiniasklaidos priemonės patyrė kibernetines atakas, kurios tampa vis labiau koordinuotos, kompleksiškos ir rafinuotos.

  Siekiant sustiprinti visuomenės informavimo priemonių atsparumą kibernetinėms grėsmėms, antradienį, rugpjūčio 28 dieną Krašto apsaugos ministerija, Nacionalinis kibernetinio saugumo centras  ir didžiausi Lietuvos naujienų portalai bei agentūros pasirašys bendradarbiavimo susitarimą.

  Pasak krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio, kiberatakų taikiniu pasirenkama ne tik kritinė infrastruktūra, bet ir žiniasklaida – pažeidus žiniasklaidos technologinį atsparumą ir pasitelkus dezinformaciją bei kenkėjiškus virusus galima sukelti chaosą valstybėje.

  Ministras tikisi, jog bendradarbiavimo susitariamas padės sustiprinti informavimo priemonių kibernetinį saugumą.

  Karoblis teigia, kad iki šiol bendradarbiavimas su žiniasklaidos priemonėmis kibernetinio saugumo srityje buvo ribotas. Visuomenės informavimo priemonės nepriklauso ypatingos svarbos informacinei infrastruktūrai, joms nėra taikomi valstybės institucijų nustatyti kibernetinės saugos reikalavimai ir už savo kibernetinės erdvės saugumo užtikrinimą atsakinga pati žiniasklaida.

  Bendradarbiavimo tikslas – efektyvinti Krašto apsaugos ministerijos, NKSC ir žiniasklaidos atstovų bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje, stiprinti visuomenės informavimo priemonių kibernetinį saugumą ir atsparumą kibernetinėms grėsmėms.

  Įgyvendinant šiuos tikslus, už kibernetinį valstybės saugumą atsakinga Krašto apsaugos ministerija ir NKSC planuoja kviesti žiniasklaidos priemonių IT atstovus dalyvauti nacionalinėse pratybose ir mokymuose, taip pat bendradarbiauti keičiantis informacija ir teikti pagalbą kibernetinių incidentų atveju.

  Anksčiau Lietuvos Seimas priėmė Kibernetinio saugumo įstatymo pataisas, pagal kurias Vyriausybė pažadėjo priimti naują Nacionalinę kovos su kibernetinėmis grėsmėmis strategiją.

  Dar šia tema

  Antrosios nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos vyks Lietuvoje
  Lietuva sukurs vieningas ES kibernetines greitojo reagavimo pajėgas
  CERT apdorojo 54,4 tūkst kibernetinių incidentų
  Ekspertas: Lietuva siūlo Europai kartu "bijoti Rusijos"
  Tegai:
  kibernetinis saugumas, žiniasklaida, Nacionalinis kibernetinio saugumo centras, Krašto apsaugos ministerija

  Svarbiausios temos