23:16 2019 Rugpjūčio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Gaisrininkas

  Kaune per gaisrą žuvo savo šeimą norėjęs išgelbėti vyras

  © Photo: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  53 0 0

  Keturių butų mediniame gyvenamajame name gaisras kilo pirmame aukšte, vėliau ugnis per laiptinę persimetė į antrą aukštą, kur bute buvo dvi moterys ir du vaikai, kuriems padėti bandė jų tėvas

  VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Pirmadienio vakare gaisre žuvo savo šeimą norėjęs išgelbėti vyras, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento spaudos tarnyba.

  Apie tai, kad Kaune, Rimvydo gatvėje, atvira liepsna dega keturių butų medinio gyvenamojo namo pirmasis aukštas, pranešimas buvo gautas 22:57. Po penkių minučių ugniagesiai gelbėtojai jau buvo vietoje.

  Iš antrame aukšte esančio buto jie pro langą iškėlė dvi moteris ir du vaikus, kuriems trylika ir penkeri metai. Viena moteris apdegė, kita prisikvėpavo dūmų. Jos ir vaikai buvo išvežti į ligoninę. Po kiek laiko ugniagesiai surado ir žuvusį vyrą.

  Pasak Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojo Tomo Sušinsko, vyras, supratęs, kad kilo gaisras, išbėgo į kiemą, bet jame neradęs savo vaikų, sugrįžo jų ieškoti, tačiau prisikvėpavo nuodingų dūmų ir žuvo.

  "Į šį daugiabutį gesinti gaisrų ugniagesiai važiavo jau penktąjį kartą. Vien 2016 metais ten jiems teko vykti net tris kartus. Tuomet jie tą patį vyrą su trejų metų vaiku jau buvo išgelbėję nuo liepsnų. Tačiau penktasis kartas buvo lemtingas. Nors bute buvo įrengtas dūmų detektorius, kuris pranešė apie gaisrą, tačiau nelaimės nepavyko išvengti. Ne kartą ugniagesiai lankė šio namo gyventojus, esame kalbėję ir su policijos pareigūnais, kuriems ten irgi tenka dažnai važiuoti, ką daryti ir kaip padėti jiems, tačiau žmonių, neturinčių socialinių įgūdžių, mąstymo ir buities pakeisti neįmanoma. Jiems atrodo, kad jų namuose viskas gerai, nors skurdas ir netvarka bado akis", — sakė Sušinskas.

  Gaisro metu sudegė dalis namo stogo, apdegė sienos, išdegė trys butai, vienas butas buvo sulietas vandeniu.

  Gaisro priežastis tiriantis Kauno APGV Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Dainius Abalmasovas pažymėjo, jog gaisras kilo buto pirmame aukšte, virtuvėje, vėliau ugnis per laiptinę persimetė į antrą aukštą. Tikėtina, kad gaisras kilo dėl elektros įrangos gedimo, tačiau tikslesnes gaisro priežastis nustatys Gaisrinių tyrimų centro specialistai.

  Dar šia tema

  Draudikai atlygins gaisrą patyrusiems žmonėms žalą net jeigu nėra dūmų detektoriaus
  Tegai:
  gaisras, Kaunas, Lietuva

  Svarbiausios temos