21:57 2018 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1425
 • RUB75.8985
  Karoliniškėse pradėtas tiesti naujas dviračių takas

  Karoliniškėse pradėtas tiesti naujas dviračių takas

  © Photo: Vilniaus miesto savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Iš viso šiemet sostinės savivaldybė planuoja nutiesti ir sutvarkyti apie 30 kilometrų dviračių takų

  VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Karoliniškių rajone pradėtas tiesti naujas apie 1,5 km ilgio dviračių takas, praneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Šis dviračių takas drieksis Asanavičiūtės gatvėje nuo esamo tako Laisvės prospekte ties "Sodros" pastatu iki Pasakų parko, o šalia jo atsiras ir naujas šaligatvis.

  Ši kokybiška ir nenutrūkstama dviračių takų tinklo dalis — tai daugiau nei 10 km dviračių tako nuo Ateities gatvės per Laisvės pr., Asanavičiūtės, Architektų, kuris jungsis su Oslo ir Gariūnų gatvėmis iki pat Gariūnų rajono.

  Šuo metu ardomi susidėvėję šaligatviai, įrenginėjami vejos bortai, o jau po kelių mėnesių bus paklota nauja raudono asfalto danga, įrengti šaligatviai.

  Naujų dviračių takų atsiradimas Vilniuje

  Naujas beveik 2 km dviračių ir pėsčiųjų takas tiesiamas ir Justiniškių gatvėje. Naujasis takas taps  jungtimi su Laisvės prospektu ir įsilies į bendrą takų sistemą, susijungs su baigiamu projektuoti nauju Narbuto gatvės taku, kuris bus nutiestas kitąmet. Planuojama kitąmet suprojektuoti ir likusią jungtį tarp Rygos ir Gabijos gatvių, kuri prie dabar tiesiamo tako prijungs ir Pašilaičių dviratininkus. Tai bus pagrindinės dviračių takų jungtys miesto šiaurės vakaruose.

  Birželį vilniečių pamėgtoje dviratininkų traukos trasoje Vileišio gatvėje, nuo Šilo tilto iki Antakalnio g. 120, nutiestas naujas beveik pusantro kilometro raudono asfalto dviračių takas su šaligatviais, sujungęs Šilo tiltą su trasa link Antakalnio žiedo. Ateityje šis Vileišio gatvės dviračių ir pėsčiųjų takas taps pagrindine Antakalnio ir Saulėtekio jungtimi su miesto centru.

  Gegužę vilniečiams buvo oficialiai pristatytas naujas pėsčiųjų ir dviračių takas Žvėryne "Birutės vingis". Nuo savavališkų tvorų išvaduotoje krantinėje driekiasi naujas apie 2 km ilgio raudono asfalto dviračių takas nuo Upės g. 21 iki pat Vingio parko tilto. Per metus čia buvo nutiesti ne vien pėsčiųjų ir dviračių takai — įrengti ir nauji suoliukai, šiukšliadėžės, vaikų žaidimo ir sporto treniruoklių aikštelės, apšvietimas, bet ir pasodinta naujų daugiau kaip šimtas medžių ir kitų dekoratyvių krūmų.

  Sostinėje toliau tiesiami ir tvarkomi takai Architektų, Oslo, Žarijų, Kairėnų gatvėse, Šeškinės (Dūkštų) skvere ir kitur. Iš viso šiemet Vilniaus savivaldybė planuoja nutiesti ir sutvarkyti apie 30 km dviračių takų arba bemaž tris kartus daugiau, negu pernai.

  Per artimiausius kelerius metus siekiama baigti formuoti nenutrūkstamą ir patogų pagrindinių dviračių trasų tinklą, bei užtikrinti žymiai saugesnį ir malonesnį susisiekimą dviračiu miesto urbanizuotoje dalyje. Taip pat šiemet visame mieste bus įrengta 1 tūkst. 500 naujų dviračių stovų, prie kurių galima saugiai prirakinti dviračius.

  Skaičiuojama, kad bendros investicijos į dviračių ir dalies pėsčiųjų infrastruktūros gerinimą šįmet sieks daugiau kaip keturi molijonai eurų.

  Dviračiu aplink Žaliuosius ežerus ir po Valakupius
  © Sputnik /
  Dviračiu aplink Žaliuosius ežerus ir po Valakupius

  Dar šia tema

  Justiniškėse tiesiamas apie 2 km ilgio dviračių takas
  Dviračiu po Vilniaus centrą ir Neries krantines
  Dviračiu po Vilnių. Senamiestis
  Videofaktas: kur Vilniuje tiesiamas dar vienas dviračių takas
  Tegai:
  dviračių takas, Lietuva, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos