08:28 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius viešai pareiškė, jog ketina išspręsti didėjančių antstolių paslaugų įkainių problemą ir artimiausiu metu pateikti Seimui paslaugų apmokėjimo apskaičiavimo tvarką

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcija palaikys Teisingumo ministerijos idėją nustatyti antstolių ir notarų įkainių derinimo tvarką, kuri užtikrins aiškumą ir skaidrumą, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Pasak Seimo Pirmininko pavaduotojo Gedimino Kirkilo, Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius viešai pareiškė, jog ketina išspręsti problemą dėl didėjančių antstolių paslaugų įkainių, ir ketina artimiausiu metu pateikti Seimui paslaugų apmokėjimo apskaičiavimo tvarką.

  LSDD frakcija Seime palaikys tokį žingsnį, nes iki šiol pasitaiko atvejų, kai įkainiai derinami telefonu, o sprendimai nėra fiksuojami ir dėl to, nėra iki galo skaidru ir aišku, ar apskaičiuota suma už paslaugas yra teisinga.

  Tikimasi, kad įkainius galės nustatyti pati Teisingumo ministerija.

  Seimo LSDD frakcijos seniūnas Andrius Palionis sako, kad dėl didelių įkainių nukenčia žmonės, kurie jau turėdami skolų įklimpsta į dar didesnį skolų liūną.

  "Teisingumo ministerijos pateikti skaičiai apie antstolių pelnus yra labai iškalbingi. Neaiškiam paslaugų įkainių nustatymui būtina užkirsti kelią. Tikrai būtina ieškoti sprendimo, kokia atlygio sistema būtų teisinga, mes palaikysime Seime tokį teisingumo ministro žingsnį", – sako Seimo LSDD frakcijos seniūnas Palionis.

  LSDD frakcija Seime yra parengusi su įsiskolinimu susijusių įstatymo projektų, mažinsiančių gyventojų naštą, vienas iš tokių – Skolų išieškojimo įmonių įstatymo projektas, kuris šiuo metu tobulinamas, bet tikimasi, kad bus svarstomas rudenį.

  Anksčiau Vyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos inicijuotiems Notariato įstatymo ir Antstolių įstatymo pakeitimams, kuriais siūloma atsisakyti privalomo notarų atlyginimo dydžio ir antstolių vykdymo išlaidų dydžių suderinimo su notarų ir antstolių teisines bendruomenes vienijančiomis asociacijomis.

  Valstybės institucijos turi turėti daugiau svertų, nustatydamos įkainius už valstybės deleguotų funkcijų vykdymą, nes atskirais atvejais po privalomo suderinimo su Notarų rūmais įkainiai ženkliai padidėdavo.

  Notarai ir antstoliai yra valstybės įgalioti asmenys, kurie turi išskirtines teises atlikti tam tikras teisines paslaugas (tvirtinti sandorius, vykdyti priverstinį išieškojimą), kurių vykdymą valstybė privalo užtikrinti ir kontroliuoti.

  Dar šia tema

  Alimentų skolininkai galės netekti vairuotojo pažymėjimo
  Lietuvoje alimentų nemoka daugiau kaip 80 tūkst tėvų
  Lietuvoje kas penktas žmogus skursta, kas dešimtas — turi įsiskolinimų
  Tegai:
  paslaugų kainos, antstoliai

  Svarbiausios temos