18:26 2019 Gruodžio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Briedis

  Lietuvoje briedis ir stirna sukėlė du eismo įvykius

  © CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  147

  Avarijos įvyko Alytaus ir Lazdijų rajonuose; iš viso šiais metais šalies keliuose įvyko bemaž 2,5 tūkstančio tokių eismo įvykių

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Lietuvoje trečiadienį įvyko du eismo įvykiai dėl laukinių gyvūnų, jų metu du žmonės buvo sužeisti, praneša Kelių policijos tarnyba.

  Ryte, 6:05, Alytaus rajone, krašto kelyje Trakai-Rūdiškės-Alytus, į kelią įbėgus laukiniam gyvūnui — stirnai, 45 metų moteris nesuvaldė vairuojamo automobilio "Audi A3".

  Automobilis nuvažiavo nuo kelio į griovį ir įstrigo krūmuose. Įvykio metu nukentėjusi vairuotoja buvo pristatyta į ligoninę.

  Trečiadienio vakare, 20:17, Lazdijų rajone, krašto kelyje Alytus-Seirijai-Lazdijai, automobilį "Ford Fokus" vairavęs 37 metų Didžiosios Britanijos pilietis buvo neatsargus, nepasirinko saugaus važiavimo greičio ir atsitrenkė į netikėtai į kelią įbėgusį briedį.

  Įvykio metu buvo sužeistas automobilio vairuotojas, kartu važiavusios keleivės — 31-erių metų moteris, aštuonerių metų ir trejų metų mergaitės nenukentėjo.

  Policijos duomenimis, šiais metais šalies keliuose susidūrimų su laukiniais gyvūnais padaugėjo beveik trečdaliu. Per aštuonis šių metų mėnesius įvyko bemaž 2,5 tūkstančių tokių eismo įvykių, iš jų 19 eismo įvykiuose buvo sužaloti 22 žmonės, vieno eismo įvykio metu žuvo jauna automobilio keleivė.

  Laukinių gyvūnų keliamas pavojus keliuose

  Policijos pareigūnai atkreipia dėmesį, kad skaudžiausios nelaimės dažniausiai įvyksta tamsiuoju paros metu, magistraliniuose ir krašto keliuose.

  Apie didelę tikimybę, kad per kelią gali judėti laukiniai gyvūnai, įspėja kelio ženklai "Laukiniai gyvūnai", įrengti pavojingose vietose esančiuose kelio ruožuose.

  Aplinkosaugos specialistai informuoja, kad pastaraisiais metais stambių kanopinių gyvūnų populiacija išaugo apie 20 procentų, o gyvūnų ganyklų plotas išsiplėtė.  

  Policijos pareigūnai įspėja, kad susidūrimai su stambiais kanopiniai žvėrimis dažnai turi tragiškas pasekmes ir pataria:

  Vietovėse, paženklintose kelio ženklais kelio ženklais "Laukiniai gyvūnai", sulėtinti greitį, kad atsiradus kliūčiai, bet kuriuo momentu galėtų tinkamai reaguoti, suvaldyti automobilį, prireikus — sustoti. Stebėti kelkraščius — dažniausiai gyvūnai į važiuojamąją kelio dalį įbėga būtent nuo gausiai krūmais ar medžiais apaugusio kelio krašto. Svarbu ne tik laikytis leistino važiavimo greičio, bet pasirinkti saugų važiavimo greitį.

  Pastebėjus kelkraštyje stovintį gyvūną — važiuoti pro jį itin atsargiai ir lėtai. Nemirksėti žibintų šviesomis, jokiu būdu nenaudoti garsinio signalo — apakinto ir išgąsdinto gyvūno elgesys gali būti labai pavojingas ir nenuspėjamas.

  Как избежать столкновения с дикими животными
  Patarimai, kaip išvengti susidūrimų su laukiniais gyvūnais

  Susidūrus su laukiniu gyvūnu, jei buvo sužeistas arba nugaišo gyvūnas, sužeisti arba žuvo žmonės, apgadintos transporto priemonės, statiniai, kelio ženklai, atitvarai arba kitokie kelio elementai ar kitas turtas — vairuotojui privaloma telefonu pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 apie eismo įvykį ir vykdyti pareigūnų nurodymus. Nugaišusiu gyvūnu pasirūpina pareigūnai, aplinkosaugininkai ar medžiotojai.

  Dar šia tema

  Šiemet 12 žmonių buvo sužeisti dėl susidūrimų su laukiniais gyvūnais
  Kelių policija įspėja: atsargiai, laukiniai gyvūnai
  Lūšis iš Raudonosios knygos žuvo po automobilio ratais Varėnos rajone
  Tegai:
  stirna, briedis, laukiniai gyvūnai, eismo įvykiai, Lietuva

  Svarbiausios temos