03:18 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  110

  Lietuvoje ypač sunkius nusikaltimus padarė vadinamieji "partizanai", kurie ne tik nėra smerkiami, bet dar ir heroizuojami, sakė ekspertas Vadimas Truchačevas

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Lietuva bando atitraukti savo piliečių dėmesį nuo realių problemų šalyje, skelbdama dokumentus apie tariamus Raudonosios armijos nusikaltimus respublikoje, interviu Sputnik Lietuva pareiškė istorijos mokslų kandidatas, RVHU Užsienio kraštotyros ir užsienio politikos katedros docentas Vadimas Truchačevas.

  "Tai dar vienas žingsnis, bandymas parodyti, kad visa, kas buvo iki 1991- ųjų, yra blogai. Be to, tai puikus būdas atitraukti Lietuvos piliečių dėmesį nuo dabartinių valstybės problemų, pavyzdžiui, nuo to, kad Lietuva dabar užima pirmąją vietą Europos Sąjungoje pagal išvykstančiųjų iš šalies skaičių. Todėl tam, kad žmonės mažiau mąstytų apie tai, kad jie gyvena nelabai gerai, jiems bandoma įskiepyti eilinį siaubą", — kalbėjo ekspertas.

  Ketvirtadienį Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras paskelbė  Komunistų partijos, Raudonosios armijos, Vidaus reikalų ministerijos ir kitų padalinių dokumentus, kuriuose neva atsispindi tariamai "smurtiniai ir represiniai veiksmai Lietuvoje per 1944 iki 1953 metų laikotarpį".

  Truchačevas pabrėžė, kad nėra įrodymų, jog šie dokumentai yra tikri, ir priminė  apie "partizanų" nusikaltimus prieš tautiečius.

  "Individualiais atvejais visko galėjo nutikti, bet  daug daugiau buvo smurtinių nusikaltimų, įvykdytų laikomų Lietuvos didvyriais "miško brolių" rankomis, kurie vien už įtarimą, kad kas nors bendradarbiavo su sovietų valdžia,  savo pačių tautiečius  žiauriai kankino ar net baudė mirties bausme", — sakė istorikas.

  Neseniai įvykęs skandalas dėl Vilniaus nusikaltėlių šlovinimo iškilo prieš Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanjahu vizitą į Lietuvą. Izraelio istorikas, Jeruzalės "Simon Wiesenthal Center" filialo vadovas Efraimas Zurofas kritikavo premjerą už Lietuvos valdžios institucijų pagyrimą dėl  "Holokausto atminties išsaugojimo" ir pareiškė, kad tie žodžiai jam sukėlė pasibjaurėjimą.

  Visų pirma, istorikas buvo pasipiktinęs tuo, kad buvo pagirta valstybė, kuri žydų žudikus laiko herojais. Kalbama apie Adolfą Ramanauską (Vanagą), kuris pats pripažino savo atsiminimuose, kad vadovavo "baltaraiščių" grupuotei, kuri persekiojo žydus Druskininkuose.

  Dar prieš Netanjahu vizitą į Lietuvą Zurofas sakė, kad Lietuvos institucijos bando perrašyti Antrojo pasaulinio karo istoriją ir įnirtingai slepia  Lietuvos kolaborantų vaidmenį Holokauste.

  "Miško broliai" Lietuvoje yra nacionalistiniai ginkluoti judėjimai, veikę šalies teritorijoje 1940-1950-ųjų metų laikotarpiu. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis nusiteikusių prieš Tarybų valdžią prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" dalyvavo civilių gyventojų sunaikinime ir Komunistų partijos darbuotojų žudynėse.

  Dar šia tema

  Bekmanas: Baltijos valstybės pasirengusios pakartoti karo nusikaltėlių veiksmus
  Veteranų sąjunga pasisakė prieš istorinės tiesos iškraipymą Lietuvoje
  Lietuvos antifašistai pagerbė "miško brolių" nužudytų rusų atmintį
  Spjūvis į veidą Izraelio premjerui

  Svarbiausios temos